Zakazane ciało

Ruszyło wielkie odliczanie do pierwszej poznańskiej edycji największego cyklu festiwali tatuażu w Polsce. W weekend 19 i 20 marca, w centrum Międzynarodowe Targi Poznańskie, na Poznań Tattoo Konwent spotkać będzie można nawet 300 tatuatorów i tysiące fanów tatuażu. W programie znajdują się atrakcje takie jak wystawy, performensy, strefy tematyczne, koncerty, targi mody ulicznej czy zlot foodtracków. Konwent będzie tez okazją dla świętowania 25-lecia twórczości poznańskiego mistrza tatuażu – Sławomira Frączka.

Diane Ducret w swojej najnowszej książce „Zakazane ciało” mówi o ciele kobiety tak, jak jeszcze nikt nie mówił w polskiej literaturze. Dla purytan szykuje się pożywka, tymczasem my mamy fragmenty tego bezecnego dzieła. „Pragnę jedynie przedstawić prawdziwą historię moich poprzedniczek, które podobnie jak ja żyły w owym ciele – pożądanym, a zarazem przeklętym – i często musiały słono płacić za to, jak zostały stworzone”. – pisze Autorka książki wydanej przez Zna. Premiera: 17 lutego

„Dziękujemy za wolność” – przeczytali uczestnicy Powstania Warszawskiego na kartkach przygotowanych przez dzieci z 31 polskich szpitali. Teraz powstanie film edukacyjny, pokazujący ponadczasowe doświadczenia pokoleń oraz walkę o życie w dwóch kontekstach. Akcja Fundacji Rosa została doceniona przez Muzeum Historii Polski i zyskała dofinansowanie na kontynuację w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

11 i 12 lipca Centrum Nauki Kopernik oraz RWE Polska zapraszają na obchody urodzin Nikoli Tesli W programie m.in. premiera nowego pokazu w Teatrze Wysokich Napięć, pokaz z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych RWE Power Box oraz prezentacja samochodu elektrycznego Tesla S 420 KM

Po pierwszych 3 miesiącach roku na dopłaty do kredytów mieszkaniowych w programie Mieszkanie dla młodych poszło więcej pieniędzy niż w ciągu całego ubiegłego roku. Na 2015 rok na wsparcie młodych ludzi, kupujących swoje pierwsze mieszkania, rząd przeznaczył 715 mln zł.

Pod hasłem „Myślę, więc nie ślę” Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła kampanię społeczną poświęconą problemowi sekstingu, czyli przesyłania przez młodych ludzi nagich lub prawie nagich zdjęć i filmów przy użyciu telefonów komórkowych i internetu. Swoje roznegliżowane fotki rozsyła co dziewiąty nastolatek w Polsce . Zdarza się, że materiały przesyłane w prywatnej korespondencji trafiają do sieci, a przedstawione na nich osoby stają się ofiarami cyberprzemocy.

My, urodzeni w latach 70 tych, wszyscy byliśmy wychowywani przez rodziców patologicznych,

„Na szczęście nasi starzy nie wiedzieli, że są patologicznymi rodzicami. My nie wiedzieliśmy, że jesteśmy patologicznymi dziećmi. W tej słodkiej niewiedzy przyszło nam spędzić nasz wiek dziecięcy. Wspominamy z nostalgią lata 80.

Przeczytałam artykuł dziewczyna z czatu. Szczerze mówiąc jest tu tylko 3/4 prawdy. Jest zupełnie inaczej niż jest to opisane.

Opowiem Wam moją historię.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Dzieci Niczyje, młodzież w Polsce przejawia wysokie zainteresowanie hazardem w internecie. Z witryn hazardowych – takich jak loterie, zakłady, czy kasyna internetowe – korzysta ponad 7% uczniów trzecich klas szkół gimnazjalnych. Blisko 2,5% z nich deklaruje, że z serwisów takich korzysta co najmniej raz w tygodniu. Jak skutecznie zapobiegać temu negatywnemu zjawisku?