Gdańsk stolicą tatuażu. Nie koniecznie marynarskiego!

Gdańsk zamieni się 19 i 20 lipca w Polską stolicę tatuażu artystycznego, a wszystko za sprawą organizowanej w tych dniach szóstej edycji Cropp Tattoo Konwent. W trakcie festiwalu swój talent zaprezentuje ponad 150 tatuatorów z Polski, USA, Francji, Włoch, Grecji, Portugalii, Ukrainy i Białorusi. W industrialnych wnętrzach Centrum Stocznia Gdańsk poza ucztą dla oczu w postaci arcydzieł na skórze i niezwykłych pokazów, odwiedzających czeka też uczta dla uszu. Wystąpi prawdziwa gwiazda światowego formatu – dla wielu hip-hopowy guru – Everlast oraz wielu innych znakomitych artystów i djów.

Podczas oczekiwania na gdański festiwal, dlaczego nie spróbujesz slotów online, które mają w sobie fantastyczne sztuki, niektóre wykonane bezpośrednio przez znanych tatuatorów. Możesz spróbować tych slotów za darmo, otrzymując bezpłatny bonus od Casino777.

image

Cropp Tatttoo Konwent składa się z trzech odsłon, z których pierwsza odbyła się w kwietniu w stolicy Dolnego Śląska. Podczas gdy Wrocław jeszcze nie ochłonął po kwietniowej odsłonie Cropp Tattoo Konwent w Browarze Mieszczańskim, organizatorzy zdążyli zapowiedzieć już kolejną moc atrakcji na gdańskiej odsłonie imprezy. W czasie dwóch dni w strefie tatuażu spotkamy wielu mistrzów sztuki artystycznego zdobienia ciała. Wśród artystów zagranicznych pojawi się niekwestionowany tuz europejskiego tatuażu – Dymitriy Samohin i również pretendujący do tego tytułu Grek Kostas Baronis. Inne znane nazwiska, które pojawią się na imprezie to Igor Yoshi – autor tatuaży newschoolowych i komiksowych z nutą realizmu, a także pochodzący z Portugalii twórca tatuażu realistycznego – Bullet BG. Mocną reprezentację wystawią także gospodarze. Polskę reprezentować będą tacy artyści jak Marcin Domański, czy specjalizujący się w stylu surrealistycznym Piotr Olejnik. Tatuatorzy przystąpią do konkursów organizowanych aż w ośmiu kategoriach, a ich dzieła oceniać będzie jury w składzie:Krzysztof Iwin – artysta, malarz, plastyk z bogatym dorobkiem artystycznym, Bartosz Panas – jeden z najbardziej rozpoznawalnych, polskich tatuatorów oraz legenda i prekursor polskiego tatuażu artystycznego – Zappa

 

Cropp Tattoo Konwent, to wydarzenie które ucieszy także fanów motoryzacji. Podczas tegorocznej odsłony stworzona jedyna w swoim rodzaju strefa Rodz Factory, a w niej kustomowe samochody z całej Polski, wśród nich m.in.: Mustangi, Chargery, Chevy Camaro i wiele innych. Gdyby ktoś uznał, że nie dość jeszcze atrakcji – Graffiti Jam powróci w wielkim stylu podczas szóstej odsłony festiwalu Cropp Tattoo Konwent! Czołowi artyści z Polski oraz goście z zagranicy pokażą swoje umiejętności! To kolejna odsłona nieodłącznego elementu gdańskiego festiwalu. Od 2010 roku, rok rocznie, mistrzowie graffiti udowadniają odwiedzającym, że nie tylko na skórze, ale również na okolicznych, stoczniowych murach mogą powstać niesamowite dzieła sztuki!

 

Scena muzyczna

W trakcie dwóch dni festiwalu poza strefą tatuaży tradycyjnie w programie znajdą się pokazy artystyczne i koncerty. Muzyczną gwiazdą konwentu będzie Everlast – były wokalista House of Pain. Od 1998 roku Erik Schrody aka Everlast gości na scenach także pod pseudonimem Whitey Ford, a jego drugi album „Whitey Ford Sings the Blues” wydany właśnie pod tym aliasem z hitem „What It’s Like” odniósł oszałamiający sukces i trafił na listę U.S. Rock Top 10. Obecnie, pod pseudonimem „Mr. White”, związany jest z projektem muzycznym La Coka Nostra. W trakcie gdańskiego konwentu zagra na gitarze ze swoim nowym akustycznym projektem, a na klawiszach akompaniować mu będzie Bryan Velasco. W trakcie koncertu usłyszymy m.in. utwory z najnowszego projektu The Life Acoustic. Możemy więc oczekiwać wielu ciekawych brzmień czerpiących inspiracje z rocka, hop-hopu a nawet country. Być może nie zabraknie też hitów w stylu What It’s Like…

image

Everlast to nie jedyna muzyczna atrakcja. Wystąpią także tak znane muzyczne składy jak Bokka, trio które nadal nie odkryło swojej tożsamości i owiane jest mgiełką tajemnicy. Najbardziej znani są ze swoich rewelacyjnych kompozycji, którymi rok temu szturmem zdobyli polski rynek muzyczny i zyskali opinię jednego z najbardziej zaskakujących zespołów ostatniej dekady. Obok Bokka usłyszymy też popularnyAXMusique – czteroosobowy zespół electrorockowy, który swoją działalność rozpoczął w 2009 roku. W listopadzie 2013 roku ukazał się ich długo oczekiwany album wydany nakładem wytwórni Karrot Kom­mando. Debiutancki krążek łączy ze sobą brzmienie szeroko pojętej elektroniki z dynamiką rock’n’rolla. Mroczny funk, energetyczny break beat, klimatyczny triphop i klasyczny rock – to jedne z wielu gatunków, którymi inspiracja przyczyniła się do eklektycznego charakteru albumu “Slimy Action Music”. Nie zabraknie także wielu zagranicznych formacji. Na scenie konwencji zagości brytyjski zespół TheMeteorspierwszy zespół, który połączył łagodne rytmy rockabilly z punkowym zacięciem i dał początek nowemu podgatunkowi rock’n’rolla –  psychobilly. Gatunek ten reprezentować będzie także amerykański skład Koffin Kats, mający na koncie setki koncertów i sześć albumów, jak i The Brains z Kanady. Scenę brytyjską reprezentować będzie także Black Down (hc), zaś chłodne powietrze z Danii przywiezie Earn Your Scars (hc). Wystąpią także polskie zespoły Hidden World (punk / hc)i Tiger Sklull (punk’n’roll).

Scena DJ’ska

W tym roku na terenie festiwalu stanie także scena dj’ska z prawdziwego zdarzenia, na której zagości zacne grono mistrzów. Za deckami staną takie gwiazdy światowego dj’ingu jak DJ Fly, DJ Woody oraz DJ Irie oraz topowy polski przedstawiciel sceny turntablistycznej Mentalcut. Swoje umiejętności zaprezentują również DJ Auricom, De La Rocka, Drum Say DJ, PZG oraz DJ Falcon.

Performance

6. edycja to także scena pokazowa, na której pokazem burleski uraczy nas niezwykle ceniona tancerka Pin Up Candy. Zobaczymy także projekt „Dollhouse” autorstwa Aniki Stanclik i Diany Błażków. To jedyny w swoim rodzaju pokaz mody, podczas którego po wybiegu przejdą piękne, wytatuowane modelki stylizowane na lalki. Ich alabastrowa cera, piękne włosy i subtelne kreacje sprawią, że widzowie nie będą mogli oderwać od nich oczu.

Obecność gwiazd i obfitość atrakcji jest wynikiem wsparcia ze strony firmy Cropp, która została patronem tytularnym wszystkich trzech odsłon festiwalu. Tegoroczna, 6. już edycja Gdańsk Cropp Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 19 i 20 lipca 2014 w Centrum Stocznia Gdańska. Bilety jednodniowe w cenie 50/65 zł (przedsprzedaż/w dniu imprezy), oraz dwudniowe karnety (70 / 90) są dostępne w sieci www.biletin.pl.