Zaginiony rytm

W dniach 4-13 października Wrocław zamieni się w kulturalną stolicę Rosji. W ramach 6.edycji Avant Art Festival odbędą się tu europejskie premiery najważniejszych teatrów rosyjskich na czele z Teatrem Derevo, Akhe oraz Teatrem Praktika Iwana Wyrypajewa. Usłyszymy też perełki rosyjskiej sceny muzycznej, w tym Sonic Death, Moa Pillar, Messer Chups, ZGA i Benzo. W Muzeum Współczesnym zobaczymy wystawę „Gestykulacja”, a w Kinie Nowe Horyzonty 2. Avant Art Film – przegląd filmów o muzyce i sztuce, nie tylko rosyjskiej. Odbędzie się również trzydniowa debata połączona z premierą Platformy Avant Art oraz cykl polsko-rosyjskich warsztatów komiksowych pod szyldem Ukryty gaWROn.

Swoim sposobem na wyrażanie się o miłości, pasji    i    namiętności    zaczarowała    kobiety z całego świata. Soczyste historie i barwni bohaterowie to powody,dla których niejedna z jej czytelniczek zarwała noc,nie mogąc oderwać  się  od  lektury.  W  sumie  sprzedała 600       milionów        egzemplarzy        książek w 69 krajach. Piękna, zdolna i bogata. W tym roku   mija   40   lat   od   wydania   pierwszej powieści Danielle Steel,najlepiej sprzedającej się pisarki na świecie.

Po Warszawie i Łodzi przyszedł czas na Kraków. To tu 26 października zmierzymy się z trzecią edycją Rymoliryktanda, czyli ogólnopolskiego dyktanda wymyślonego przez jednego z najbardziej cenionych współczesnych tekściarzy młodego pokolenia – Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego. Gdzie odbędzie się ortograficzny pojedynek? O tym zdecydujecie sami!

Już we wtorek, 23 lipca, w ramach Sceny Muzycznej T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale zobaczymy premierowy koncert L.U.C & Motion Trio – jednej z najbardziej zaskakujących kooperacji tego roku. Przed wieczornym występem artyści spotkają się z fanami w salonie EMPIK Renoma.

Nie sprowadza światowej sławy gwiazd, nie służy rozrywce, ani nie pokazuje tego, co przyjemne i modne. Mimo to, Brave jest jednym z najważniejszych festiwali kulturalnych w Polsce. Co więcej – każdą złotówkę ze sprzedaży biletów przekazuje na konto organizacji charytatywnej ROKPA International.

„Zaginiony rytm” – pod tym hasłem od 7 do 12 lipca we Wrocławiu odbędzie się 9. edycja Brave Festival – festiwalu przeciw wypędzeniom z kultury. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Przegląd Filmowy prezentujący pierwszy w Polsce cykl filmów poświęconych Kambodży. Właśnie uruchomiono sprzedaż biletów, z których dochód organizatorzy w pełni przekazują na rzecz organizacji charytatywnej ROKPA International- wspierającej najbiedniejsze dzieci w Tybecie, Nepalu i krajach Afryki.

16 maja) w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego rozpocznie się wyjątkowe seminarium praktyczne poświęcone fenomenowi ludzkiego ciała. W BodyConstitution wezmą udział wybitni specjaliści z całego świata. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie aktorów i tancerzy, a także filozofów czy fizjoterapeutów. W programie przewidziano m.in. treningi, wykłady, a także pokazy spektakli.

Już 16 maja w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego rozpocznie się wyjątkowe seminarium praktyczne poświęcone fenomenowi ludzkiego ciała. W BodyConstitution wezmą udział wybitni specjaliści z całego świata. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie aktorów i tancerzy, a także filozofów czy fizjoterapeutów. W programie przewidziano treningi i warsztaty, prezentacje pracy, wykłady, a także pokazy spektakli. Seminarium stanowi część długoterminowego programu realizowanego w Instytucie w latach 2013–2016.

Diamanda Galás – właścicielka jednego z najbardziej oryginalnych i niezwykłych kobiecych wokali ostatnich dziesięcioleci oraz L.U.C i Motion Trio w polskiej kooperacji roku to kolejne gwiazdy 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (18-28 lipca) we Wrocławiu. Oba koncerty odbędą się w Klubie Festiwalowym w Arsenale.

Na taką wiadomość czekali wszyscy fani niepokornego Mike’a Pattona. Jeden z najbardziej płodnych muzyków naszych czasów wraca do Polski z projektem Tomahawk. Formacja wystąpi 22 lipca 2013 roku we Wrocławiu na T-Mobile Nowe Horyzonty w Klubie Festiwalowym w Arsenale. Będzie to jedyny koncert Tomahawk w Polsce. W ramach sceny muzycznej festiwalu usłyszymy także premierowy projekt dźwiękowo – filmowy kompozytora Mikołaja Trzaski. Międzynarodowy kwintet artystów zaprezentuje muzykę do filmów Wojciecha Smarzowskiego jako „Mikołaj Trzaska Mówi Movie”.