Włoszech jest

To, co stało się we Włoszech jest bezsprzecznie przejawem tego, co Jan Paweł II nazwał cywilizacją śmierci. Najbardziej jednak przeraża determinacja ojca Eluany.

Przeczytałem dziś w gazecie, że do Polski sprowadzono wystawę. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że składa się ona z ludzkich zwłok.

Byłem dziś na pogrzebie. Czy to dobry temat na felieton? Pogrzeb do pogrzebu podobny. Pogrążona w żałobie rodzina, zasmuceni znajomi. Są tacy, którzy twierdzą, że pogrzeb to jedyny sprawiedliwy moment na tym świecie.

Witamy serdecznie!

Każdemu twórcy wydaje się, że jego dzieło jest wyjątkowe. I po części ma rację. Portal na którym – drogi Internauto – się znalazłeś też można za taki uznać.

Dzieje się tak po pierwsze dlatego, że postanowiliśmy połączyć myśli ukryte gdzieś w szufladzie biurka młodego człowieka z komercją rodem ze świata dorosłych. Biorąc pod uwagę różnicę pokoleń, będzie to swoista podróż w czasie i myśleniu, żeby nie powiedzieć epokowy skok.

Postanowiliśmy zaprosić do współpracy ludzi nie tylko w różnym wieku, ale również z różnych stron świata. W dobie powszechnej globalizacji, której Internet stał się wymownym symbolem, wydaje się to oczywiste. Wzajemnie poznanie się zawsze ubogaca i rozszerza horyzonty.

Portal ten jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Wszyscy piszący tu ludzie czynią to nieodpłatnie. Nie ma zatem „wierszówki”, o stałym etacie nie wspominając. Dzieje się tak dlatego, ponieważ portal ten jest prowadzony przez Stowarzyszenie Promocji Młodzieży im. Józefa Tischnera w którym wszyscy pracują na zasadach wolontariatu. Mamy nadzieję, że z czasem pojawią się tu reklamy. Firmy te będą mogły poszczycić się tym, że publikując tu swój banner nie wspierają cudzej kieszeni, ale pomagają młodym, zdolnym ludziom. Każdy dochód, który – jak wierzymy – przyniesie nasz portal, będzie przeznaczony właśnie na działalność tego Stowarzyszenia.

Przyjęło się, że w Internecie wiadomości zmieniają się szybko. Wiem, że są portale, które aktualizują się kilka razy dziennie. My chcielibyśmy robić inaczej. Bardzo zależy nam, aby Czytelnik zatrzymał się na chwilę, może coś przemyślał… Nie będzie to zatem portal gorących newsów. Mam nadzieję, że mimo to będziecie tu często wracać…