Wiara

24 sierpnia odbyła się premiera książki Marcina Jakimowicza „Pan Bóg?Uwielbiam. 44 dobre wiadomości”. Bez wątpienia jest to zestaw przeżyć religijnych Autora, jakże dalekich od tych, które ma 'przeciętny” polski katolik. (fragment)

Rozmowa z Pawłem F. Nowakowskim, autorem „Biografii Matki Bożej”.Książka została wydana przez wydawnictwo Znak.

Kończy się miesiąc maj. W tradycji katolickiej jest on poświęcony Matce Bożej. Podczas gdy w wielu miejscach naszego kraju milkną powoli śpiewane litanie loretańskie, Vittorio Messori stawia prowokujące pytanie w książce: „Tajemnica Lourdes.Czy Bernadeta nas oszukała?”, wydanej przez wydawnictwo Znak.

„Bóg znalazł mnie na ulicy. I co z tego wynikło” to poruszająca historia człowieka, któremu się udało. Nie waha się on w dodatku wplątywać w swoje życie Boga. Więcej – pokazuje, że w którymś momencie to Bóg wyciągnął do niego swoją dłoń.

Ksiądz bp Grzegorz Ryś o ofercie Kościoła dla młodych: pytanie co młody człowiek może otrzymać od Kościoła jest pytaniem błędnym! Prezydent Kennedy powiedziałby co młody człowiek może dać Kościołowi.

image

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy wielu świątecznych radości. Mimo chłodu na zewnątrz, życzymy tego ciepła serca, które pozwala człowiekowi zmartwychwstawać każdego dnia. Wesołego Alleluja!

Bożki istnieją od dawna, jako zastępstwo Boga, aby ukrywać prawdę o tobie i mnie. Każdy, kto ubrany jest w ciało i chodzi po ziemi, wierzy lub wierzył w bożki. Teraz jest czas, aby tę tajemnicę rozpoznać i wrócić do Boga Stwórcy.

Jeśli pamiętasz księdza Józefa Tischnera lub miałeś okazję go spotkać weź udział w konkursie. Jeśli ksiądz Tischner jest dla Ciebie kimś ważnym, czytasz jego książki i pisma powinieneś do nas napisać! A może jesteś jego byłym studentem lub chodziłeś tymi samymi górskimi szlakami? Koniecznie nam o tym opowiedz!

Prowadziłem właśnie lekcje, kiedy zadzwonił telefon. W słuchawce głos redaktora:  Czy możemy poprosić o komentarz do najświeższych wydarzeń w Kościele? – Ale jakich? – odpowiadam. Papież  Benedykt XVI abdykuje – słyszę głos w słuchawce. Skąd ta pewność – pytam. Bo powiedział to sam papież – pada odpowiedź.

…a więc moje przemyślenia, zrodzone z mojego przeżywania życia, z własnych doświadczeń. Nic nie dotyka nas cierpieniem tak głęboko, jak ludzkie niezrozumienie. Nie ma nic piękniejszego na świecie, niż bycie ukochanym dzieckiem.