Wkrótce rozstrzygnięcie Konkursu Wrocławski Indeks

Tegoroczni maturzyści i wszyscy, którzy chcą studiować we Wrocławiu powinni się pośpieszyć: jeszcze tylko przez 3 dni mogą wystartować w Konkursie Wrocławski Indeks. 18 czerwca nastąpi oficjalne jego zakończenie. W tym roku konkurencja jest wyjątkowo duża!

O indeksy wrocławskich uczelni przyszli studenci biją się od 19 kwietnia. –W tegorocznej, czwartej już edycji, odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie– mówi Michał Kuzborski z agencji Lama Media, organizatora Konkursu Wrocławski Indeks –Obecnie o indeksy walczy już 4 tys. osób. Porównując z zeszłym rokiem, to prawie dwa razy tyle uczestników.Jeszcze bardziej imponujące są statystyki dotyczące odsłon oficjalnego serwisu konkursu. –Liczba osób, które odwiedziły wirtualną platformę Wrocławskiego Indeksu, wyniosła w tym roku 35 tys.– wylicza Michał Kuzborski. –To doskonały wynik , w zestawieniu z poprzednią edycją, gdy odnotowaliśmy 9 tys. unikalnych użytkowników serwisu.

W tym roku rekordowa jest także liczba uczelni, które oferują swoje indeksy, a także książki i stypendia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród szesnastu szkół wyższych. Oznacza to, iż swój udział w tegorocznej edycji zgłosiły niemalże wszystkie, zarówno państwowe, jak i prywatne, uczelnie we Wrocławiu. Aby wziąć udział w konkursie, należy zalogować się na oficjalnym serwisie konkurs.terazwroclaw.pl i odpowiedzieć online na pytania organizatorów. W części pierwszej dotyczą one Wrocławia. Uzyskanie minimum 15 punktów jest warunkiem przejścia do części drugiej, w której uczestnicy udzielają odpowiedzi na pytania ze ścieżki tematycznej wybranej przez siebie uczelni.

Regulamin, a także bieżące informacje znajdują się na stronie internetowej konkursu konkurs.terazwroclaw.pl. Ponadto, w tym roku organizatorzy powołali na Facebooku profil Wrocławskiego Indeksu. Fanpage na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie okazał się przebojem – ponad pół tysiąca fanów codziennie otrzymuje w ten sposób najświeższe doniesienia związane z konkursem. Facebook to nie jedyna nowość tegorocznej edycji. Po raz pierwszy w historii Wrocławskiego Indeksu organizatorzy postanowili nagrodzić internautów, polecających konkurs innym osobom. Uczestnicy, którzy zachęcili ich największą liczbę i w ten sposób zdobyli najwięcej punktów, otrzymali prezenty – atrakcyjne gadżety ufundowane przez Biuro Promocji Miasta. Powstał też pierwszy materiał filmowy, w którym laureaci poprzedniej edycji dzielą się swoimi wrażeniami z pierwszego roku studiowania we Wrocławiu. Film obejrzeć można na serwisie konkurs.terazwroclaw.pl.