Pełnometrażowe filmy na żądanie w urządzeniach mobilnych Samsunga dzięki aplikacji Andrino Play

Od11 września 2012 r. Samsung udostępnia użytkownikom swoich smartfonów, tabletów oraz Note’ów platformę filmową Andrino Play. Dzięki niej jako pierwsi na polskim rynku otrzymują możliwość oglądania online pełnometrażowych filmów w usłudze wideo na żądanie w urządzeniach mobilnych. Zarówno aplikacja, jak i korzystanie z zasobów filmoteki jest całkowicie bezpłatne i dostępne poprzez sieć telefonii komórkowej trzeciej generacji 3G oraz sieć WiFi.

Dostępna wyłącznie w smartfonach, tabletach oraz Note’ach Samsunga aplikacja Andrino Play umożliwia oglądanie ponad 500 filmóww usłudzewideo na żądanie (VoD). W ofercie są zarówno światowe hity, jak i nagradzane na festiwalach ambitne produkcje polskie i europejskie.

FilmotekaAndrino Play jest wzbogacana na bieżąco w filmowe nowości. Użytkownicy aplikacji mogą obejrzeć między innymi takie filmy, jak: Hellboy: Krew i żelazo, Królowa Śniegu, Krwawa uczta, 13 Dzielnica: ultimatum, Zatoka Delfinów czy Armagedon.

Cieszymy się bardzo, że jako pierwsi w Polsce wprowadzamy na urządzeniach mobilnych usługę VoD z pełnometrażowymi filmami. Jako lider technologiczny chcemy, aby nasi użytkownicy mieli zawsze dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań. Dlatego też jako pierwsi, i jak na razie jedyni, mogą korzystać z Andrino Play”– mówi Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

To dla nas niezmiernie ważne, że w kolejnym etapie rozwoju Andrino Play współpracuje z globalnym liderem rynku jakim jest Samsung – szczególnie, że wykorzystywana przez nas technologia powstała w Polsce. Jako pierwsi i jedyni oferujemy użytkownikom urządzeń mobilnych aplikacje z filmami VoD, dotychczas dostępną w stacjonarnym odtwarzaczu Andrino BOX SMART TV. Andrino to wolność osobista”– mówi Tadeusz Synowiec, prezes Andrino S.A.

Zakładki w aplikacjisą podzielone na kategorie tematyczne i gatunkowe: fabularne, seriale, dla dzieci, muzyczne, dokumentalne oraz rozrywkowe. Użytkownicy Andrino Play w urządzeniach mobilnych Samsunga mogą w wygodny sposób wyszukiwać i sortować filmy, a także tworzyć własne listy ulubionych tytułów. Dzięki funkcji zapisu ostatniej sekwencji otrzymują możliwość łatwego powrotu do momentu, w którym przerwali oglądanie filmu.

Aplikacja Andrino Play jest dostępna w urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android 2.3 i w wersjach wyższych. Niebawem Samsung udostępni również platformę Andrino Play użytkownikom telewizorów Smart TV, a następnie na telefonach wykorzystujących system operacyjny Bada OS. Oglądanie filmów jest możliwe poprzez sieć telefonii komórkowej trzeciej generacji 3G oraz sieć WiFi.