Sezon komunijny – rozpoczęty!

Rozpoczynający się miesiąc maj to jednocześnie początek sezonu komunijnego. Podczas, gdy prezenty z tej okazji już dawno przekroczyły granice dobrego smaku, może pora powrócić do dobrej książki na tę wyjątkową okazję. Jedną z nich proponuje wydawnictwo Znak.

„Dla dzieci o Mszy Świętej to wyśmienity poradnik stworzony nie tylko na ten wyjątkowy dzień. książka została napisana przez o. Leona Knabita – znanego benedyktyna z Tyńca oraz justynę Kiliańczyk-Ziębę.

Książka na sposób dziecięcy opowiada o sednie chrześcijaństwa. Krok po kroku ukazuje głęboki sens Eucharystii i na nowo zwraca uwagę dzieci na centrum przeżywanej uroczystości. Wraca w ten sposób do korzeni, wskazując na nowo o co chodzi nie tylko w tym wyjątkowym dniu. Ponownie pozwala odwrócić uwagę od tej powierzchowności, która już dawno zdołała wedrzeć się nie tylko w komunijny dzień, ale również w sens niedzielnego świętowania.

Całość dopełniają rysunki, które do złudzenia przypominają te, rysowane ręką dziecka. To czyni tę pozycję jeszcze bardziej zrozumiałą dla najmłodszych nawet odbiorców.

Dla rodziców, którzy chcą, aby dziecko zapamiętało z tego dnia coś więcej niż sterty coraz droższych prezentów, to idealny prezent. Może wówczas w dniu pełnym laptopów, quadów i innego komercyjnego badziewia uda się zwrócić uwagę na to, co w tym dniu na prawdę istotne.