Mistrzowskim Okiem Kibica – wystawa zdjęć w Starej Galerii ZPAF

Każde wydarzenie sportowe oprócz zmagań sportowców, obfituje w emocje – często te na trybunach, są o wiele większe niż te na boisku, torze czy macie.
Już od najbliższego wtorku będzie można zobaczyć najlepsze zdjęcia zrobione przez kibiców w konkursie firmie SanDisk.

 

d 2 października, każdy miłośnik fotografii będzie miał szansę obejrzeć prace, które znalazły się w finale konkursu organizowanego przez firmę SanDisk – „Mistrzowskim okiem kibica”. Uczestnicy mieli za zadanie uchwycić to co w sporcie było ich zdaniem najważniejsze. Zdjęcia zostały podzielone na 6 kategorii konkursowych: Portret, Emocje, Społeczeństwo, Sport, Zdjęcia seryjne oraz Mobile. Oczywiście, ze względu na tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, kluczowym tematem zdjęć były zmagania piłkarskie – ale również kibice innych dyscyplin, nie siedzieli bezczynnie. Na konkurs nadesłano ponad 1000 zdjęć.

Wystawa będzie otwarta od 2 do 19 października w Starej Galerii prowadzonej przez Warszawski Okręg Związku Polskich Artystów Fotografików (OW ZPAF). Jest to prestiżowe miejsce, w którym prace wystawiają uznani w Polsce i na świecie artyści.

Warunkiem pokazania swoich zdjęć w Starej Galerii było przejście do finału konkursu firmy SanDisk.„Zeszłoroczna edycja naszego konkursu, cieszyła się wielkim zainteresowaniem – nie mieliśmy wątpliwości, aby zorganizować projekt także w tym roku. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zainspirowały nas do wyboru sportowego profilu tegorocznej edycji, poza tym, nasze karty idealnie sprawdzają się w warunkach, w których prędkość zapisu jest najistotniejsza.”– powiedział Janusz Klakla – National Account Manager w SanDisk. „Organizujemy nasz konkurs, poszukując talentów i wspierając wyjątkową twórczość. Podobnie jak na nasz poprzedni konkurs, wpłynęło do nas wiele prac na bardzo wysokim poziomie, więc wybór ścisłych finalistów nie był prosty”.

Partnerem konkursu „Mistrzowskim Okiem Kibica”, podobnie jak w zeszłym roku, został Związek Polskich Artystów Fotografików – organizacja zrzeszająca w swoich kręgach artystów fotografów oraz profesjonalnych fotografików z całej Polski. Powstał w 1947 r. jako kontynuacja Fotoklubu Polskiego – organizacji fotografów działającej w okresie międzywojennym. „Po raz kolejny współorganizujemy wystawę konkursową razem z SanDisk. W tej edycji na fotografiach zostają uwiecznione nieodłączne elementy zawodów sportowych. Są emocje, rywalizacja, walka z własnymi ograniczeniami. Uchwycenie czegoś tak ulotnego i dynamicznego jest niewątpliwie dużym wyzwaniem dla fotografujących. Wciąż poszukujemy nowych talentów, które fotografując przekazują w niebanalny sposób to, co w świecie jest warte zauważenia, przemyślenia, zatrzymania w kadrze. Dlatego Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików ufundował rok edukacji w Studium Fotografii ZPAF dla autora jednej z najlepszych prac.– powiedziała Jolanta Rycerska – Prezes Związku Polskich Artystów Fotografików, juror konkursu.

Wystawa rozpocznie się galą finałową 2 października, o godzinie 18.00 w Starej Galerii ZPAF, Plac Zamkowy 8, podczas której ogłoszeni zostaną zwycięzcy. Wystawa trwać będzie do 19 października włącznie.