Uczniowie z całej Polski walczą o boisko dla swojej szkoły!

Rusza szósta edycja ogólnopolskiego programu społecznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, którego fundatorem jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Jedna szkoła podstawowa, dzięki swoim uczniom oraz lokalnej społeczności, wygra wielofunkcyjne boisko szkolne!

Przed nami wielkie święto piłkarskie. To dobry moment, aby porozmawiać z najmłodszymi o piłce nożnej i dobrych zwyczajach w kibicowaniu. Okazją do tego jest coroczny konkurs dla szkół podstawowych„Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”

Celem programu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży idei aktywnego spędzania wolnego czasu, a także stwarzanie warunków do uprawiania sportu, zwłaszcza dyscyplin drużynowych.

Podobnie jak w poprzednich latach do konkursu zaproszone zostały szkoły podstawowe
z małych miejscowości z całej Polski. Zadaniem konkursowym jest grupowe przygotowanie pracy plastycznej prezentujacej barwy i atrybuty szkolnej reprezentacji piłkarskiej oraz kibiców drużyny, a także dobre zwyczaje w kibicowaniu. Uczniowie, rywalizujących ze sobą szkół, mają niepowtarzalną okazję wygrania dla swojej szkoły boiska z prawdziwego zdarzenia!

Konkurs realizowany jest na stronie www.koloroweboiska.pl. Znajdują się tam profile ponad 230 szkół ze zdjęciami i opisem pracy konkursowej oraz informacjami na temat szkoły.
Na ostateczny wynik konkursu wpływ mają internauci, którzy głosując w serwisie wybierają dziesięć najlepszych prac. Każda szkoła biorąca udział w konkursie ma dostęp do materiałów promocyjnych, takich jak wersja elektroniczna ulotki, plakatu oraz banera internetowego, dzięki którym może promować pracę konkursową wśród lokalnej społeczności, tym samym zwiększając swoją szansę na zwycięstwo.

Głosować można na www.koloroweboiska.pl codziennie w terminie 18 maja – 18 czerwca. Spośród dziesięciu prac konkursowych z największą liczbą głosów jury wyłoni zwycięzcę, który już od nowego roku szkolnego będzie mógł cieszyć się nowym boiskiem! Nagrodami za

2. i 3. miejsce jest sprzęt sportowy, natomiast zdobywcy miejsc od 4 do 10 otrzymają farby na remont szkoły.

Do tej pory aż pięć szkółotrzymało profesjonalne boiska szkolne.Zwycięzcy poprzednich edycji:

  • Szkoła Podstawowa w Górze z woj. wielkopolskiego; 2011 r.
  • Szkoła Podstawowa w Kaznowie z woj. lubelskiego; 2010 r.
  • Szkoła Podstawowa w Ogardach z woj. lubuskiego; 2009 r.
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrówku z woj. lubuskiego; 2008 r.
  • Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół nr 2 w Turznie z woj. kujawsko-pomorskiego; 2007 r.

Pomysłodawcą i fundatorem programu„Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Boiskoykona wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A., generalny wykonawca obiektów sportowych, który ufundował również nagrody dla zdobywców 2. i 3. miejsca.