Sport

W dniach 22-24 sierpnia polska drużyna piłkarska dzieci z cukrzycą typu 1 zmierzy się z rówieśnikami z innych krajów podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci z Cukrzycą Typu 1, w Arnhem, w Holandii. Młodzi zawodnicy walczyć będą o piłkarskie trofeum Medtronic Junior Cup Diabtetes 2014.

image

W niedzielę (13 października) wielkim sukcesem zakończyła się pierwsza edycja Tygodnia Ruchu w Polsce. Do wspólnej sportowej zabawy zaangażowali się mieszkańcy blisko 60 miast w całym kraju, biorąc udział w ponad 160 różnych aktywnościach fizycznych! Wyjątkowe wydarzenie organizowane było w ramach ogólnoeuropejskiej akcji MOVE Week, mającej na celu zachęcenie osób w każdym wieku do ruszania się i zdrowego trybu życia.

„Lekarstwem na smutek jest ruch. Receptą na siłę działanie.” – te słowa XIX-wiecznego amerykańskiego filozofa i pisarza Elberta Hubbarda mimo upływu czasu są wciąż aktualne. W duchu jego myśli powstał ogólnoeuropejski program MOVE Week – Tydzień Ruchu, który w tym roku obejmuje 32 europejskie Państwa, w tym po raz pierwszy także Polskę. Główny cel? Zwiększenie liczby aktywnych fizycznie Europejczyków. Bo ruch to zdrowie!

Każde wydarzenie sportowe oprócz zmagań sportowców, obfituje w emocje – często te na trybunach, są o wiele większe niż te na boisku, torze czy macie.
Już od najbliższego wtorku będzie można zobaczyć najlepsze zdjęcia zrobione przez kibiców w konkursie firmie SanDisk.

Kiedy masz na myśli polski tenis to często przewija się tam Agnieszka Radwańska. Bezsprzecznie, jest ona najlepszą polską tenisistką. Mimo tak młodego wieku (ma przecież dopiero 23 lata), to właśnie dzięki niej większość Polaków w ogóle zaczęła interesować się tenisem.

Zdrowa, sportowa rywalizacja jest czymś, co świadczy nie tylko o własnych ambicjach, umiejętności gry zespołowej, ale również o dojrzałości. W starożytnej Grecji, w czasie gdy odbywały się największe i najważniejsze rozgrywki sportowe…

Obiecałem we wstępniaku, że nasz portal nie będzie zajmował się gorącymi newsami. Jeśli czynimy od tej reguły wyjątek, to powodem jest Euro 2012.

Rusza szósta edycja ogólnopolskiego programu społecznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, którego fundatorem jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Jedna szkoła podstawowa, dzięki swoim uczniom oraz lokalnej społeczności, wygra wielofunkcyjne boisko szkolne!

Ronaldinho Gaucho, w latach 2002-2006 był na ustach całego piłkarskiego świata. Swoją grą wprawiał w zachwyt nawet kibiców przeciwnej drużyny. Był najlepszym futbolista globu!

Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej stadiony są jednymi z najważniejszych miejsc z punktu widzenia zabezpieczenia medycznego. To właśnie tam, jednocześnie będzie przebywać kilkadziesiąt tysięcy osób.