Społeczeństwo

Tegoroczna, trzecia już, edycja BRAVE KIDS – międzynarodowego programu edukacyjnego – odbędzie się w dniach 20 czerwca – 3 lipca we Wrocławiu i Szczecinie. Zaproszonych jest 18 grup z różnych części świata m.in. z Chin, Zimbabwe, Białorusi, Tanzanii, Izraela, Rumuni, Norwegii i Czech.Tradycyjnie, organizatorzy szukają domów dla odważnych gości.Projekt BRAVE KIDS jest częścią BRAVE FESTIVAL – festiwalu przeciw wypędzeniom z kultury, który w lipcu wystartuje we Wrocławiu już po raz ósmy.

Dla urzędników Unii Europejskiej definicja płci nie jest kwestią zamkniętą.

Polacy z powodu jasnej karnacji są bardziej narażeni na czerniaka, niż mieszkańcy południowej Europy.

Z radością przyłączamy się do tej szlachetnej akcji. Zapraszamy do współpracy.

Powiedzieć,żewielezmieniłosięnadWisłąprzezostatnie23lata,tobanał.SpojrzećnawspółczesnąPolskęokiempokoleniaurodzonychpo1989roku,stworzyćkolażzłożonymarzeńlęków,cnótprzywargeneracjiosób,dlaktórychIIIRPtonierajodzyskanyanikrajzawiedzionychoczekiwań,leczzrządzenielosu,którymprzezprzypadektylko,przyszłoimdorastać–tojużwyzwanieniebanalnepiekielnietrudnezarazem.

Edukacja przechodzi dynamiczny proces zmian. Powoli kredę i tradycyjną tablicę zastępują ich odpowiedniki elektroniczne, a papierowe i ciężkie podręczniki są już dostępne w wersjach cyfrowych. Szkoła ewoluuje, a co za tym idzie zmienia się też praca nauczycieli. Jak będzie wyglądała za 20 lat? Czy nauczycieli zastąpią komputery?

Herbatę pija się na zimno, na gorąco, z mlekiem, z cukrem, gorzką, o siedemnastej, z rumem, w wolnej chwili, z celebracją, dla ugaszenia pragnienia lub towarzystwa.

GoogleCentrumPamięciNelsonaMandeliudostępniłyCyfroweArchiwumNelsonaMandeli.Archiwazawierająnigdywcześniejniepublikowanerękopisydokolejnejczęściautobiografii„Długadrogakuwolności”

Fejsmen to bohater kampanii społecznej prowadzonej pod hasłem „Dbaj o fejs”, kierowanej do młodych użytkowników serwisów społecznościowych. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem prywatności w sieci.