Moda dla każdej kobiety

Moda dla każdej kobiety

Moda jest słowem, które jest bardzo bliskie sercu każdej kobiety. Bez względu na podziały społeczne, gospodarcze i geograficzne, wszystkie kobiety łączy jeden, wspólny wątek: moda!

Chociaż każda z nas ma upodobanie do modnych ubrań i uwielbia modne dodatki oraz akcesoria, bardzo niewiele z nas rzeczywiście ma jakiś wpływ w świecie mody. Możesz mieć koleżankę, która robi zakupy w tym samym sklepie co Ty, czasem nawet kupuje podobne ubrania i modne dodatki, a jej wygląd wywołuje zupełnie inną reakcję: zwraca na siebie uwagę swoim gustownym dobraniem dodatków, wyborem odzieży i jest po prostu modna. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że zna kilka tajemnic mody i najnowsze trendy w modzie kobiecej , których Ty nie znasz. Pamiętaj, że moda jest to przede wszystkim dobre samopoczucie we własnym ciele i wybór odpowiednich ubrań i akcesoriów. Podczas gdy będziesz musiała popracować nad pierwszym i czuć się świetnie będąc sobą, z pewnością mogę Ci pomóc z resztą.

 

Nigdy nie rozumiałam całej idei desperackiego starania się wyglądać młodo! Co w tym złego wyglądać na swój wiek? Jeśli masz 40 lat, to dlaczego chcesz wyglądać na 20 ? Moda dla kobiet po czterdziestce jest rzeczywiście różna od tej dla młodych dziewczyn. Poza tym, jak długo będziesz starała się ukryć swój wiek? W pewnym momencie będziesz musiała porzucić wszystkie swoje wysiłki by wyglądać na dwadzieścia lat i być sobą! Ten moment ‘transformacji’ może przynieść wiele rozczarowania niektórym kobietom. Stąd, jedną z porad dla kobiet po 50 roku życia jest to, żeby pogodzić się z faktem, że nikt nie będzie wiecznie młody i trzeba zaakceptować i zmierzyć się z się z wiekiem z ufnością. Akceptacja ta pomoże Ci dokonać mądrej decyzji przy wyborze strojów i akcesoriów. Starzenie się z wdziękiem to sekret, by dobrze wyglądać. Najbardziej kobiece i piękne kobiety w historii przyjęły do wiadomości to, że nie można pokonać matki natury i z gracją wyglądają na swój wiek.

Moda dla kobiet

Kiedy mówimy o modzie również rozmiar nie może być ignorowaną kwestią. Podczas gdy przyjmiemy, że prawdziwe kobiety wyglądają zupełnie inaczej niż wychudzone modelki, którymi ‘karmią nas’ media, również powinnyśmy wiedzieć że nie da się zawsze nosić ubrań wystawianych na takich pokazach mody, ani również nie należy się starać zmieścić w takowy rozmiar. Pozwól ciału wybrać ubrania dla siebie. Nie mówię, że kobiety z nadwagą nie powinny nosić krótkich spódniczek, ale może jeśli takowe kobiety postępują według pewnych zasad dobierania ubioru do swojej figury, na pewno będą wyglądać o wiele bardziej atrakcyjne. Ale jeśli obcisłe ubrania sprawiają że czujecie się wygodnie i szczęśliwie, to czemu nie. Ale przy tym, nie podążajcie ślepo za trendami mody. Tylko dlatego, że masz 20 lat, to nie znaczy, że masz mieć wszystko z lycrą. Z drugiej strony, starsze kobiety w wieku 40, 50 lub 60 lat nie muszą ograniczać swojej garderoby do ubrań babci. Jeśli masz ładne ciało, śmiało pochwal się nim. O ile nie będziesz używała przesadnego makijażu oraz akcesoriów, możesz wyglądać modnie i stylowo nawet w dojrzałym wieku.

Jeśli jesteś kobietą pracującą, pamiętaj by odpowiednio ubierać się do pracy. Formalne spodnie i bluzki czy koszule są nieodłączne w biurowej pracy. Miejska moda dla kobiet to doskonałe połączenie stylu i profesjonalnego wyglądu. Młode dziewczęta mogą nosić spódnice po kolana bez pończoch czy rajstop. Wybierajcie kolory neutralne, takie jak brązowy, czarny, granatowy, szary dla waszych spódnic czy spodni. Koszule i bluzki w pastelowych kolorach świetnie wyglądają na starszych kobietach. Odzież damska do biura, powinna być godna i wygodna.

Na wieczory czy bankiety latem można nosić ładne, kwiatowe długie spódnice lub sukienki. Masz również możliwość noszenia rybaczek oraz wygodnych T-shirtów. Letnie sukienki są świetną opcją by wyglądać kobieco na nieformalnych imprezach czy na spotkaniach przy grillu. Pamietaj żeby Twój strój współgrał z panującą pogodą.

Na bankietach oraz bardziej formalnych imprezach Twoje opcje wyboru stroju ograniczają się do sukienek koktajlowych sięgających do kolan lub dłuższych. Sukienka satynowa lub uszyta z jedwabiu na jedno ramię wygląda bardzo kobieco i zalotnie. Jeśli wybierzesz sukienkę z dużym dekoltem, musisz być absolutnie pewna że Twoje ciało jest bliskie doskonałemu i chcesz się nim afiszować. Zainwestuj w ładne, dobrej jakości buty i torebkę. Utrzymaj ilość biżuterii do minimum, jeśli Twoja sukienka jest już efektowna i zdobiona.

Czynnik wieku, tak jak już wspomniałam wcześniej staje się bardziej widoczny, kiedy mówimy o makijażu. Młode dziewczęta i kobiety mogą bez problemu nosić odważne kolory błyszczące i iskrzące się jaskrawe barwy i ciągle wyglądać atrakcyjnie a nawet bardziej zalotnie. Jednak kobieta pięćdziesięcioletnia powinna malować się tak, by jej makijaż sam w sobie nie przyciągał zbyt wiele uwagi z niewłaściwych powodów. Bez względu na wiek, należy zastosować makijaż tak, by uzyskać wyrafinowany, nienaganny i elegancki efekt. W makijażu dziennym zastosuj kolory w odcieniach brzoskwini, różu oraz śliwki w delikatnych odmianach kiedy wybierasz cienie do powiek i szminkę. Brązy, fiolety, kolory purpury wyglądają oszałamiająco wieczorową porą. Młode dziewczyny mogą eksperymentować z cieniami do powiek w odważnych kolorach takich jak jaskrawy zielony turkus.

Mam nadzieję że tych parę wskazówek pomoże pięknym Paniom poczuć się lepiej we własnej skórze i lepiej dobierać modne dodatki i ubiór, by czuć się atrakcyjną, bez względu na wiek czy rozmiar.