Reportaż

Patrycjusz Pilawski z Wodzisławia został zwycięzcą trzeciej edycji Rymoliryktanda, czyli ogólnopolskiego dyktanda performatywnego, którego autorem i inicjatorem jest Łukasz L.U.C Rostkowski. O statuetkę Limorylilaura oraz nagrodę w wysokości 10 000 zł walczyło w sobotę na krakowskim Starym Kleparzu ponad 350 osób.

Google i Uniwersytet Warszawski poinformowałyj, że studenci Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczynają korzystanie z Google Apps dla Szkół i Uczelni – zestawu narzędzi Google do pracy „w chmurze”, czyli w 100% w Internecie.

Grupa detektywistyczna Krzysztofa Rutkowskiego przyznała, że pod koniec czerwca (br.) odebrała polskie dziecko z domu norweskiej rodziny zastępczej w Oslo

SYTUACJA W SOMALII JEST NIE DO PORÓWNANIA Z CZYMKOLWIEK. LUDZIE UMIERAJĄ TU MASOWO…

Z pewnością takie sytuacje nie zdarzają się często w naszym polskim społeczeństwie by ktoś na pogrzeb wykupywał bilety lotnicze na Teneryfę.

Czy można pamiętać coś, czego się nie przeżyło samemu? Tak, jeśli cudze opowieści zostały przeżyte tak głęboko, że niemal uznano je za własne.

Co jakiś czas wracają jak bumerang, mniej lub bardziej sensowne, dyskusje na temat aborcji, eutanazji czy kary śmierci. Ostatnio było głośno o in vitro. Powód? Pojawiła się nowa metoda pomagająca parom, które mają problemy z płodnością w doczekaniu się dziecka. O naprotechnologii z Iwoną Koprowską rozmawia Magdalena Guziak.

Prowadzą normalne życie. Kochają swoje dzieci, bawią się z nimi i uśmiechają się – wiele z nich nie prosi otwarcie o pomoc, choć jej potrzebuje.