Szczęśliwym być

Aby być szczęśliwym, człowiek potrzebuje kogoś do kochania. Potrzebuje drugiej osoby – bliskiej sercu, która będzie obok, aby pocieszyć, przytulić czy wraz z nami cieszyć się z odnoszonych sukcesów. Dobieramy się w pary wierząc, że złapaliśmy Pana Boga za nogi. Niestety, czasem okazuje się, że gorzej trafić nie mogliśmy.

 

życie

Tak naprawdę, to ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dlaczego ludzie (zazwyczaj są to kobiety) tkwią w złych i chorych związkach? Dlaczego dają się poniżać i obdzierać z marzeń i pragnień? Może z własnej głupoty? A może z lenistwa lub naiwności?

I pewnie tak jest – lenistwo, głupota i naiwność trzymają nas w związkach bez przyszłości, jednak przede jest to strach. Strach przed samotnością. Przed pustką, ciszą i opuszczeniem. To strach odbiera nam siły i energię – chęć do działania, do odmienienia swojego losu. I co z tego, że po kolejnej kłótni, po kolejnym ciosie mówimy sobie – koniec! Następnym razem odejdziemy, jak i tak… nie robimy tego. Po raz kolejny bowiem wybieramy nasze smutne, ale znane nam życie, aniżeli to, co choć obce i dalekie, może okazać się dla nas szczęśliwe i dobre.

Trzeba zdać sobie w końcu sprawę, że życie mamy tylko jedno i ważne, aby przeżyć je najpiękniej. Nie traćmy czasu na kłótnie i złe emocje. Przecież nikt nie powiedział, że rozstając się z jedną osobą nie mamy szansy na znalezienie innej. Mówi się, że kto nie ryzykuje ten nic nie ma, ten nie jedzie… dlatego warto ryzykować i walczyć do końca. Zawsze.

Mwodel

O autorze

Mam 26 lat, uczęszczam do wyższej szkoły dziennikarskiej w Lublinie. Interesuję się wszystkim po trochu 🙂