NOWOCZESNE MUZEA I GALERIE

Zapraszamy do udziału w XIII seminarium z cyklu NOWOCZESNE MUZEA I GALERIE „INTERAKTYWNA EDUKACJA W MUZEUM”, które odbędzie się 10 lipca 2012 roku w Warszawie. Nasz portal objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Już po raz trzeci we Wrocławiu wystąpią najodważniejsze dzieci z całego świata. W ramach międzynarodowego programu BRAVE KIDS (20 czerwca – 7 lipca) w stolicy Dolnego Śląska, a także po raz pierwszy w Szczecinie, odbędą się artystyczne pokazy dzieci m.in. z Chin, Kirgistanu, Tanzanii, Rumunii i Gruzji

Unyagoto coś więcej niż rdzenny afrykański rytuał. Ten pochodzący z Zanzibaru obrzęd jest jednym z najważniejszych momentów w życiu afrykańskiej kobiety. Jest ceremonią, w trakcie której młoda, niewinna dziewczyna uczy się być kobietą. Pełną godności, szacunku ? i siły. W trakcie Brave Festival, tajemnicę tej tradycji odkryje Bi Kidude – jedna z najstarszych, bo ponad 100 letnia kapłanka przedślubnego obrzędu inicjacji.

Znamy już 20 półfinalistów konkursu Zrób Głośniej! na T-Mobile Nowe Horyzonty (19-29 lipca) we Wrocławiu, którzy walczą o występy przed Peaches, Senser i Hanne Hukkelberg – gwiazdami sceny muzycznej festiwalu. Głosowanie potrwa do 10 czerwca.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że międzynarodowymi gwiazdami, jakie wystąpią w dniu 30 czerwca 2012 na Plaży Śródmieście w Gdyni będą TRICKY oraz charyzmatyczna, brytyjska wokalistka EBONY BONES! wraz z zespołem. Line up dopełniają występy Fisza Emade oraz zespołu Sofa.

W dniach od 25 maja do 05 czerwca tego roku, chórek libańskiej młodzieży, wystąpi w wielu miastach polskich z repertuarem Hanki Ordonówny i własnych pieśni i piosenek. Opiekunem zespołu jest ks. Kazimierz Gajowy.

Znamy już trzy wielkie nazwiska, które zagrają podczas tegorocznej edycji Męskiego Grania – projektu kulturalnego marki Żywiec. Obok Katarzyny Nosowskiej, Marka Dyjaka, Babu Króla oraz wielu innych doskonałych artystów, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji wydarzenia, wystąpi sześcioro wykonawców wyłonionych w konkursie Nowe Męskie Granie.

DAF, Caspar Brötzmann Massaker i Moritz von Oswald Trio to pierwsze gwiazdy AVANT ART FESTIVAL 2012. 5. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 2-7 października we Wrocławiu pod hasłem „Niemcy”. W stolicy Dolnego Śląska nie zabraknie przedstawicieli Raster-Noton – jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni muzycznych w Europie. 5. AAF to ponad 100 artystów, 30 projektów i 6 dni festiwalowych. Polsko-niemieckie koprodukcje, koncerty, filmy, literatura, showcase’y, panele, warsztaty i happeningi.

Scena Muzyczna T-Mobile Nowe Horyzonty (19-29 lipca) nie przestaje zachwycać. Po CocoRosie przyszedł czas na geniuszy gatunków. W Arsenale wystąpi wirtuoz gitary basowej – Bill Laswell z projektem The Blixt, a także kultowa rap–metalowa formacja Senser. Pierwszymi polskimi artystami będą muzycy z Cool Kids Of Death, którzy zaprezentują się z projektem filmowym.