Niniejszy Poradnik

Niniejszy Poradnik jest pozycją przydatną dla Sprzedających  nieruchomości w Polsce. Nie pretenduje on do miana literatury fachowej z dziedziny prawa, a jest tylko podsumowaniem zasad, których należy się trzymać, aby zgodnie z regułami sztuki  przeprowadzić transakcję sprzedaży nieruchomości.  Zawiera on informacje, które są niezbędne przy typowej, nieskomplikowanej  transakcji oraz  daje obraz tego, co powinien wiedzieć Sprzedający i Kupujący aby mogli się z sobą  skutecznie porozumieć.

A…jak Aneta…Usłyszałam w radio lub telewizji, że inicjały zaczynające się na pierwsze litery alfabetu predestynują do osiągania sukcesu przez ich właścicieli. Pomyślałam, że to cudowne skoro jestem numerologiczną 3 spod znaku strzelca właściwie wystarczy tylko zakasać rękawy aby mieć cokolwiek zechcę.

Dzisiaj będzie o uprzejmości. Chronologia mojej historii będzie trochę zachwiana, ale nie do końca. Temat do dzisiejszego tekstu podsunęli mi policjanci z Enniskillen. Już spieszę z wyjaśnieniami. We wspomnianym miasteczku byłem w poniedziałek. Jako, że  głównie zajmuję się  robieniem zdjęć, za zadanie miałem obfotografować ewentualne zamieszki antyglobalistów. W w/w Enniskilen odbywał się Szczyt G8.

Jak wydać 25 tysięcy na nowy samochód? Od pewnego czasu zdaniem kierowców lepszy jest samochód używany z wyższej półki, niż samochód nowy niższej klasy i o niższym standardzie. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy samochód używany niesie ze sobą tajemnicę, która często bywa niebezpieczna dla drugiego właściciela. Zawsze istnieją powody, dla których aktualny właściciel pozbywa się swojego auta.

Wakacje nad morzem… zbawienny czas dla ciała i duszy. Jeśli tylko potrafimy odpowiednio ten czas wykorzystać, wrócimy do domu jak nowo narodzeni! A co znaczy odpowiednio?

Rozważania na temat fenomenu opowieści Spencera Johnsona Kto zabrał mój ser?, która stała się światowym bestsellerem. Z czego wynika jej popularność i jak wytłumaczyć skrajnie różne reakcje czytelników?

Jestem mieszczuchem. I osobą która wie, że jak jest ciepło to wakacje najlepiej spędza się nad wodą, a jak jest zima to śnieg musi być w pobliżu, aby oddać się szaleństwu zwanym nartami. W pozostałe okresy roku dobrze mi w mieście. Dwa lata temu znajoma poprosiła mnie, abym pojechała z nią jako towarzysz niedoli na Mazury. Był grudzień – więc miesiąc w którym należy siedzieć w domu a nie jeździć po Mazurach.

Weekend majowy rozpoczyna czas rodzinnych wyjazdów. Ciekawą propozycją na spędzenie tych wolnych dni jest podróż Szlakiem Przygody. Licząca ponad 850 km trasa, prowadzi po największych atrakcjach województwa świętokrzyskiego. Zostały one podzielone na sześć krain, które pozwolą na dostosowanie planu podróży do oczekiwań różnych grup turystów.

Znany reżyser filmów o Harrym Potterze Chris Columbus i bestsellerowy autor książek dla młodzieży Ned Vizzini połączyli siły. Stworzyli pełną zaskakujących przygód i trzymającą w napięciu historię.

Jak przekonać innych do swoich racji, opanować tremę przed wystąpieniem publicznym, przykuć uwagę słuchaczy i osiągnąć zamierzone cele? To codzienne problemy wielu z nas. Ten, kto radzi sobie z nimi najlepiej, może zostać Mistrzem perswazji. Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Oratorskim zachęcają jego organizatorzy: Zespół Kultury Żywego Słowa Rady Języka Polskiego, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie oraz Narodowe Centrum Kultury.