Gadżety na koniec wakacji

Wracając z wakacji zdarzyło Ci się zgubić bagaż? A może ktoś niepostrzeżenie uszkodził Twój samochód? Podpowiadamy, jak zapobiec takim sytuacjom i poradzić sobie z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Wystarczy odrobina… techniki!

image

Sezon wakacyjnych powrotów w pełni. To oznacza, że dworce, lotniska i autostrady zapełniają się rekordową liczbą podróżnych. Tam, gdzie stres i pośpiech łatwo o nieprzewidziane sytuacje, ale znamy na nie sposób. Grunt to ostrożność oraz znajomość pomocnych, nowoczesnych gadżetów.

Torba poszukiwana

Bagaż, mały czy duży, ma tendencję do znikania z naszego pola widzenia w najmniej spodziewanych sytuacjach. Szczególnie, gdy w pośpiechu opuszczamy hotelowy pokój lub domek wypoczynkowy. Zdarza się też, że nasza walizka zawieruszy się w czasie lotniskowej odprawy. Co wtedy zrobić?

Część turystów wychodzi z założenia, że zgubiony bagaż przepada na zawsze. Tak nie musi być, jeżeli torby ze szczególnie cenną zawartością zabezpieczymy w odpowiedni sposób – mówi Krzysztof Rydlak, ekspert ds. produktów w firmie Spy Shop.

Specjaliści od nowoczesnych gadżetów zwracają uwagę na przydatność urządzeń lokalizujących. Brzmi tajemniczo? To nic innego, jak niewielkie lokalizatory GPS, które informują o położeniu oraz prędkości poruszania się danego obiektu.

Wkładając taki lokalizator do torby będziemy mogli w każdej chwili sprawdzić, gdzie się znajduje, a wszystkie niezbędne informacje wyświetlą się nam na dedykowanej stronie internetowej lub dostaniemy informację w postaci SMS – tłumaczy Krzysztof Rydlak.

Osobiste lokalizatory GPS to urządzenia niedrogie i skutecznie chroniące przed utratą cennego bagażu. Z powodzeniem można je stosować także do ochrony auta przed kradzieżą lub zabezpieczenia jakiegokolwiek ruchomego mienia.

Są niezastąpione szczególnie dla osób wracającychz dalekich podróży, które spotykają się
z koniecznością częstych przesiadek i nieustannego przekładania bagażu –
dodaje ekspert firmy Spy Shop.

Zalecamy również, abyś otrzymał modem USB 4G, który zapewni Ci nieprzerwany dostęp do Internetu, dzięki czemu możesz zabrać swoją grę wszędzie tam, gdzie jesteś. Gry online są tak ogromną częścią naszego życia, że uznaliśmy za niezwykle istotne, abyśmy umieścili tego typu rzeczy na tej liście. Wystarczy złapać bonus kasynowy na AladdinsGoldNoDeposit zanim zaczniesz grać, ponieważ zwiększy to Twoje szanse na wygraną.

Samochód bezpieczny w trasie

Turyści podróżujący własnym samochodem rzadziej gubią cenne torby. Często jednak muszą dbać, by ich auto wróciło z wakacji w stanie takim, w jakim je rozpoczęło.

Urwane lusterka, zarysowania lakieru, wgniecenia karoserii, drobne stłuczki. Kierowcy wracający z urlopu znają te problemy, ale dzięki nowoczesnym gadżetom z łatwością udaje im się łagodzić ich skutki – mówi Krzysztof Rydlak.

Z pomocą przychodzą coraz bardziej popularne kamery samochodowe. Rejestratory trasy zdobyły w naszym kraju dużą popularność, a ostatnio coraz więcej mówi się o ich przydatności w ochronie bezpieczeństwa auta. Film wysokiej jakości, zarejestrowany dobrą kamerą, może służyć jako dowód w przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu. Taki materiał można przedstawić policjantom, ale też pokazać np. przedstawicielowi firmy ubezpieczeniowej.

Dowiedzenie swojej racji to jedno, ale rejestrator trasy uchroni nas przed bezpodstawnym oskarżeniem oraz konsekwencjami, gdy sprawca stłuczki będzie chciał przenieść na nas odpowiedzialność za zdarzenie – tłumaczy ekspert firmy Spy Shop.

Kamerki samochodowe są niedrogie i skuteczne. Należy jednak uważać na podróbki, które coraz częściej można spotkać na portalach aukcyjnych. Niezależnie od tego, rejestrator trasy jest świetnym gadżetem nie tylko w okresie powrotu z wakacji.