Mistrzowski Dzień Dziecka już w ten weekend!

Wielkimi krokami zbliża się święto, na które co roku czeka każde dziecko. Specjalnie z tej okazji organizatorzy programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania przygotowali dla najmłodszych mnóstwo kreatywnej zabawy. W sobotę 31 maja na Pikniku Naukowym w Warszawie oraz w niedzielę 1 czerwca podczas Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dzieci będą mogły poznać świat nowych technologii, biorąc udział w warsztatach programowania.

W sobotę 31 maja pasjonaci wiedzy i dobrej zabawy będą mogli wziąć udział w Pikniku Naukowym w Warszawie – największym plenerowym wydarzeniu popularyzującym naukę. Gry, pokazy, animacje, eksperymenty, ciekawostki z niemal każdej dziedziny nauki – to tylko niektóre z zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Zainteresowani nowymi technologiami i cyfrowym światem także będą mogli znaleźć coś dla siebie. Przy stoisku Mistrzów Kodowania odwiedzający Piknik będą mogli przekonać się, że programowanie jest dziecinnie proste, kodując w intuicyjnym języku Scratch, stworzonym przez specjalistów z renomowanego Massachusetts Institute of Technology.

Dzień później, 1 czerwca, organizatorzy programu Mistrzowie Kodowania również zapraszają na ciekawe wydarzenie. W tę niedzielę odbędzie się Dzień Dziecka zorganizowany przez pana Premiera Donalda Tuska oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. W tym dniu ogrody Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zmienią się w kolorowy, bajeczny plac zabaw otwarty dla wszystkich dzieci. Wśród wielu zaplanowanych atrakcji znajdą się m.in. kącik malowania buź, quizy, gry oraz specjalne warsztaty nauki programowania dla najmłodszych, podczas których wszyscy goście będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu pierwszych algorytmów i linijek kodu.

Zarówno na jednym, jak i drugim wydarzeniu dzieci i dorośli dowiedzą się, jakie korzyści płyną z nauki programowania. Ponadto przekonają się, że – aby stworzyć swoją własną grę czy animację – nie trzeba być już ekspertem z informatyki, a nauka programowania może być po prostu kreatywną i twórczą zabawą. Być może zaowocuje to ich pasją do programowania. Wstęp zarówno na Piknik Naukowy, jak i Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest bezpłatny.

Piknik Naukowy zaplanowano w sobotę 31 maja 2014 r. na Stadionie Narodowym, w godzinach 11:00-20:00. Dzień Dziecka u Premiera odbędzie się natomiast 1 czerwca 2014 r. w godzinach 10:00-16:00 w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

„Mistrzowie Kodowania” to program edukacyjny zainicjowany przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Rodice w Edukacji. Ma na celu upowszechnianie kompetencji cyfrowych i popularyzację nauki programowania. W programie udział biorą szkoły z całej Polski, a także placówki medyczne, organizacje pozarządowe, biblioteki, inkubatory przedsiębiorczości i osoby prywatne, które chcą uczyć dzieci programowania. Pierwsza edycja Mistrzów Kodowania wystartowała na początku marca, bierze w niej udział 242 nauczycieli i kilka tysięcy uczniów z niemal 120 szkół podstawowych z całej Polski. Jest to kontynuacja cieszącej się dużym zainteresowaniem i zakończonej sukcesem trzymiesięcznej akcji pilotażowej rozpoczętej we wrześniu 2013 roku.