Wakacje First Minute

Początek roku to najlepszy moment na wyszukanie propozycji letniego wyjazdu, w naprawdę promocyjnej cenie. Coraz więcej turystów korzysta z tej możliwości danej przez biura podróży i kupuje wycieczki z tzw. oferty first minute. Czy to się rzeczywiście opłaca i na co należy zwrócić uwagę?

BOGATY WYBÓR

To jest niewątpliwie jedna z największych zalet ofert first minute. Kupując wakacyjną wycieczkę w okresie zimowym, mamy w opcjach nie tylko wszystkie dostępne terminy, ale także szeroką gamę hoteli. Nie ma więc problemu z pokojami dla dzieci czy innymi udogodnieniami, o które może być w sezonie letnim trudno. Co ważne, mamy do wyboru również więcej dostępnych kierunków wyjazdów i łatwiej znaleźć ofertę bardziej oryginalnego wyjazdu w dość przystępnej cenie.

TANIEJ, CZYLI OSZCZĘDNOŚCI

Korzystna cena to kolejna istotna kwestia dla wielu Polaków i często największy magnes przyciągający turystów do ofert first minute. Wycieczki first minute pojawiają się w promocjach oferowanych przez liczne biura podróży oszczędzić nawet do 40% ceny katalogowej. Biura podróży dołączają także do tych ofert ciekawe bonusy, np. dodatkowe ubezpieczenie, wycieczki fakultatywne czy darmowy pobyt dziecka. Nie bez znaczenia jest fakt, iż zapłaty można dokonywać w ratach, co jest szczególnie pożądane przez osoby posiadające skromne zasoby oszczędnościowe.

CZY JEST JAKIEŚ RYZYKO?

Niektórzy klienci obawiają się upadku biura podróży, w którym wykupili wycieczkę i tym samym utraty wpłaconych pieniędzy. Oczywiście, nie można wszystkiego przewidzieć wcześniej, ale na pewno warto zminimalizować ryzyko wybierając touroperatora sprawdzonego, z wysoką gwarancją ubezpieczeniową i mającego bardzo pozytywne opinie klientów. Innym problemem możliwość wzrostu początkowej ceny w związku ze zmianą kursu walut, wzrostem kosztów transportu czy opłat lotniskowych. W tym przypadku wystarczy odpowiedni zapis w umowie o gwarancji niezmienności ceny, który solidne biura podróży proponują swoim klientom. Analogicznie, zapis umożliwiający bezpłatną zmianę terminu wyjazdu jest świetnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy wcześniej zaplanowany termin, z powodów osobistych, nie będzie mógł zostać zrealizowany.

DLA KOGO FIRST MINUTE TO NAJLEPSZA OPCJA?

First minute jest przede wszystkim dla zapobiegliwych, dla tych, którzy lubią wszystko mieć wcześniej dokładnie zaplanowane, dla ludzi ceniących sobie szeroki wybór najlepszych hoteli w najpopularniejszych kurortach i to w najniższych cenach. Oferta first minute to gwarancja wakacji w najbardziej dogodnym terminie, w wymarzonym miejscu docelowym i w niezwykle korzystnej cenie.