Orientalna sypialnia

Z orientem kojarzy nam się przede wszystkim chińska sztuka dekoracyjna, a z nią malunki przedstawiające smoki, drzewa kwitnących wiśni i ptaki. Każdy z wymienionych elementów może stać się niezwykłą dekoracją sypialni.

Mimo iż styl orientalny jest obecnie dość popularny w projektach aranżacji wnętrz, możemy postarać się o to, aby nasza sypialnia miała bardzo indywidualny i oryginalny charakter

Sposobem akcent, jest własnoręczne stworzenie orientalnego dzieła. Oczywiście zaraz odezwą się tu głosy sceptyków, którzy zarzekać będą się, że absolutnie nie posiadają żadnych, nawet najbardziej podstawowych zdolności. Jednak talent malarski naprawdę nie jest tu rzeczą niezbędną.

W sklepach z materiałami plastycznymi czy też przeznaczonymi stricte do dekoracji i wykańczania wnętrz, kupić możemy gotowe szablony z interesującymi nas motywami. Jeszcze tylko farba i płótno i możemy stworzyć własne dzieło sztuki. Mimo iż z zasady, nie zapraszamy gości do sypialni, z pewnością będziemy chcieli pochwalić się takim obrazem, który zawiśnie nad naszym łóżkiem.

Wybierając sypialnię w stonowanych beżach i szarościach, możemy pozwolić sobie na kilka mocnych akcentów. Dobrze komponować będzie się tu kolor turkusowy lub mocna czerwień. Wiemy, że barwa czerwona jest kolorem odradzanym w nadmiarze w sypialniach, dlatego też nie należy przesadzać z ilością tego właśnie koloru.

Klasyczne, orientalne motywy znaleźć mogą się również na łóżku. Z pewnością dobrze prezentować będzie się narzuta o mocnych i soczystych kolorach. Neutralna kolorystyka ścian, mebli i podłóg, pozwoli nam na odrobinę barwnego szaleństwa właśnie w dodatkach, takich jak kwiaty, obrazy, pościel, poduszki itp.

Styl orientalny sprawdzi się zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i tym zaaranżowanym w tradycyjny sposób. Z tego też względu, dzięki zachowaniu kliku scalających elementów, nutkę orientu wprowadzić możemy do niemal każdego z naszych pomieszczeń. A jeżeli ten właśnie klimat przypadnie nam do gustu, rozprzestrzenić będziemy mogli go również na inne wnętrza naszego domu czy mieszkania.