Na spokojnie

Miejscowość zyskała swój przydomek z racji występowania tam zimnego i suchego klimatu. Livigno to jeden z bardziej znaczących ośrodków narciarskich w Alpach i ciągnie się przez  14 kilometrów doliny między jej szwajcarskim odpowiednikiem Engadin i włoskim – Valtellina.

W polskich gospodarstwach domowych żyje niemal 8 mln psów i ponad 6 mln kotów. W ostatnim roku Polacy wydali na żywność dla nich dwa razy więcej pieniędzy niż na produkty dla niemowląt. Jak wynika z najnowszych badań, nasz rodzimy rynek zoologiczny wyróżnia się ogromnym potencjałem. W 2015 roku Polacy wydadzą na karmę dla psów i kotów nawet 2, 3 mld złotych.

Dzisiaj zakup roweru nie jest taki prosty jak jeszcze parę lat temu. W końcu nie wygląd jest najważniejszy, a spośród takiego wyboru różnego typu rowerów, jaki rower będzie dla Ciebie dobry? Dla ułatwienia wyboru postaram się opisać różne dostępne aktualnie na rynku typy rowerów.

U progu Nowego Roku polecamy 3 ciekawe tytuły, które ukazały się jeszcze w minionym roku nakładem wydawnictwa Znak.

Ubiegły weekend we Wrocławiu był bardzo intensywny dla wszystkich fanów białego szaleństwa. Stało się tak za sprawą GO*POW all about snow, festiwalu snowboardowego w ramach którego Browar Mieszczański przekształcił się na moment w zimową stolicę Polski. Uczestnicy wydarzenia podziwiali zawody snowboardowe, obejrzeli kilkanaście filmów i wystawę fotografii, wzięli udział w warsztatach, wypróbowali sprzęt na nadchodzący sezon, wysłuchali koncertu oraz wzięli udział w licznych konkursach.

Wracając z wakacji zdarzyło Ci się zgubić bagaż? A może ktoś niepostrzeżenie uszkodził Twój samochód? Podpowiadamy, jak zapobiec takim sytuacjom i poradzić sobie z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Wystarczy odrobina… techniki!

W swojej księgarni – o wiele mówiącej nazwie Apteka Literacka – Jean Perdu sprzedaje książki tak jak farmaceuta medykamenty.

Każdego dnia media publikują nowe rewelacje w sprawie tzw. afery taśmowej. Ale czy musiało do niej dojść? To pytanie stawiają sobie specjaliści od ochrony informacji, którzy podkreślają, że rynek gadżetów szpiegowskich jest pełen urządzeń do wykrywania, zagłuszania i neutralizowania podsłuchów.

Wielkimi krokami zbliża się święto, na które co roku czeka każde dziecko. Specjalnie z tej okazji organizatorzy programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania przygotowali dla najmłodszych mnóstwo kreatywnej zabawy. W sobotę 31 maja na Pikniku Naukowym w Warszawie oraz w niedzielę 1 czerwca podczas Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dzieci będą mogły poznać świat nowych technologii, biorąc udział w warsztatach programowania.

Tradycyjnie Stowarzyszenie Promocji Młodzieży im. Józefa Tischnera zaprasza na wyjazdy wakacyjne. Tym razem ma ono dwie propozycje: dla dorosłych na Śląsk Cieszyński i młodzieży – w Góry Sowie.