„Mistrzowie” bokserce

Aż 33% polskich kobiet nie biega, bo obawia się zmęczenia, 19 procent – wstydzi się, 34% uważa, że bieganie nie jest modne, zaś 9% z nich uważa, że nie ma czasu! Na szczęście, tylko 5% polskich Pań uważa, że „bieganie to dyscyplina sportu zarezerwowana jest dla mężczyzn”.

Są „mistrzowie” bokserce i są mistrzowie. Niewątpliwie amerykański pięściarz Evander Holyfield należy do tych prawdziwych mistrzów, którzy jeszcze za czasów kariery bokserskiej uzyskali miano legend.

7 listopada 2011 zmarła jedna z największych legend zawodowego  boksu, i jeden z najlepszych bokserów wagi ciężkiej w historii, mowa oczywiście o Joe Frazierze.  „Smokin” Joe, jaki przydomek uzyskał Frazier, był królem wagi ciężkiej na przełomie lat 60 i 70-tych ubiegłego wieku. Wówczas panował w wadze ciężkiej, a ze swoimi rywalami rozprawiał się w podobnym stylu co Mike Tyson w swoich najlepszych latach.

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że poker to gra przypadku, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, organizowane w Polsce i na Ukrainie w 2012 r., to nie tylko ogromna impreza sportowa. To także wydarzenie, które zwiększa ryzyko narażenia dzieci i młodzieży na komercyjne wykorzystywanie seksualne oraz handel ludźmi. Fundacja Dzieci Niczyje przygotowała działania profilaktyczne skierowane do gimnazjalistów i licealistów oraz uwrażliwiające społeczeństwo na problem.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Poznaniu zaprasza Turniej Szachowy

Jeden z największych czempionów  przełomu wieków, i jeden z najlepszych pięściarzy w historii wagi średniej – Bernard Hopkins, przełamuje kolejne bariery.

Boks, od jego początków aż do teraz, bardzo się zmienił. Dziś o wygranej często decydują zgoła inne aspekty niż kiedyś, a sami bokserzy różnią się od tych dawnych mistrzów, którzy walczyli nie zważając na własne zdrowie zdrowie nawet po kilkadziesiąt rund.

Wydawałoby się, że określenie płci człowieka jest proste. Przecież widać. O tym, że to nieprawda, przypomniał nam przypadek biegaczki Caster Semenyi, która wyraźnie wygrała bieg na 800 m na Mistrzostwach Świata w Berlinie, po czym została oskarżona, że nie jest kobietą.

Nie wielu pamięta o tym legendarnym pięściarzu polskiego pochodzenia.  U walczącego na początku XX wieku Ketchela, płynęła czysta polska krew.