Międzynarodowym Dniem

Od dziesięciu lat 19 listopada jest Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. W jego ramach, ponad 700 organizacji pozarządowych ze 125 krajów świata tworzy międzynarodową koalicję, która inicjuje obchody tego dnia, organizuje krajowe i lokalne akcje, adresuje postulaty i rekomendacje do rządów swoich krajów.

6 listopada miną 3 lata odkąd po raz pierwszy zadzwonił bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.  Przez ten czas konsultanci linii odbyli ponad 310 000 rozmów i odpowiedzieli na 8500 wiadomości od młodych ludzi oczekujących wsparcia, opieki i ochrony. Trzy ostatnie lata to także okres nieustannego rozwoju i zwiększania dostępności Telefonu – tak, aby z pomocy mogło skorzystać jak najwięcej potrzebujących dzieci.

W lutym 2012 roku wejdą w życie diametralne zmiany w sposobie zdawania prawa jazdy, a także zasadach dotyczących świeżo upieczonych kierowców. Znacznie trudniejszy stanie się egzamin teoretyczny, a młodzi kierowcy będą podlegać większemu nadzorowi.

Ponad 9 tysięcy drzew udało się już posadzić w ramach akcji „Oddaj kartridż, pomóż sadzić drzewa”. Ten wynik może być jeszcze lepszy! Już 10 października, przy okazji Światowego Dnia Drzewa, będziemy obchodzić 9. Święto Drzewa Klubu Gaja. To dobra okazja, by pomyśleć w trybie „eko” i oddać zużyte wkłady atramentowe do recyklingu.

Troy Davis – śmierć za zabicie policjanta. Anders Breivik – 14 lat więzienia za zabójstwo 92 osób.

Michał Pauli trafił do najcięższego i największego więzienia świata – Bang Kwang w Tajlandii. Spędził tam 6 lat. Został ułaskawiony przez tajlandzkiego króla.

Zapraszamy do udziału w VI edycji konferencji w cyklu NOWE MEDIA W DYDAKTYCE

Feministką nazywają mnie, gdy robię coś, co odróżnia mnie od ścierki do podłogi… (Rebecca West)

Jak to możliwe? Dajesz im nie tylko życie, ale także poczucie bezpieczeństwa, wszelkie wygody, swój czas, niemal każdą swoją …

Chodzą po ulicach miast. Krzątają się zagubieni i bez celu. Potrzebują ludzi, którzy pomogą im wrócić na właściwe tory. Czasami to się udaje.

Podczas jednego ze spotkań Bóg dotknął mnie tak mocno, że nie wiedziałem czy to przeżyję. Chłopak stojący obok powiedział zszokowany: „Wow! Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.” W ciągu kilku minut moje wnętrze zostało zmienione, a powichrowane myśli wyprostowane przde wszystkim te dotyczące drugiego człowieka.