Zostań wolontariuszem Brave Festival 2015

Chcesz współtworzyć najbardziej potrzebny festiwal świata? Spotkasz niezwykłych artystów, poznasz zaangażowanych organizatorów i zdobędziesz cenne doświadczenie. Tegoroczna edycja Brave Festival odbędzie się w dniach 10-17 lipca we Wrocławiu. Właśnie ruszyły zapisy do wolontariatu. Zgłoś się już dziś!

 

imageTegoroczny Brave Festival odbędzie się pod hasłem „Griot” i przedstawi kulturę opowiadaczy, mędrców, pieśniarzy z Afryki Zachodniej, którzy chronią swoje tradycje przed zapomnieniem. Każdy, kto jest zainteresowany udziałem w tym międzynarodowym wydarzeniu może już dziś zgłosić się do wolontariatu 11. edycji Brave Festival.

 

Jakie są korzyści bycia odważnym wolontariuszem? – Dla zainteresowanych mamy ciekawe i odpowiedzialne zadania. Można zobaczyć, jak działa festiwal od kuchni, a także spotkać wyjątkowych artystów. Dzięki takim doświadczeniom odkrywa się swoje pasje – tak jak ja odkryłam w czasie wolontariatu, że chcę na stałe uczestniczyć w tworzeniu tego festiwalu – mówi Karolina Dukiel, koordynator wolontariatu Brave Festival 2015.

 

Miejsce dla siebie znajdą zarówno ci, którzy lubią być w centrum wydarzeń, jak i ci, którzy są dobrymi organizatorami. Wolontariusze będą pracowali m.in. w centrum festiwalowym, klubie i w kinie festiwalowym, zajmą się obsługą techniczną, logistyką,
a także opieką nad artystami. Będzie można również udoskonalić swoje umiejętności
w PR i marketingu lub pomóc w sprawnym funkcjonowaniu wewnętrznego biura festiwalowego. Mogą się zgłaszać także osoby zainteresowane wolontariatem przy projekcie Brave Kids.

Rekrutacja potrwa do 22 maja. W tym roku przewidywany jest nabór około stu osób chętnych do współtworzenia festiwalu.

Brave Festival rozpoczyna się 10 lipca, jednak w zależności od działu, w który wolontariusz będzie zaangażowany, czas pracy przy wydarzeniu może rozpocząć się nawet kilka tygodni wcześniej – dodaje Karolina Dukiel.

 

Do tej pory w organizację poprzednich edycji festiwalu zaangażowało się około 800 wolontariuszy. W tym roku Brave Festival otrzymał certyfikat OrganizacjiPrzyjaznej Wolontariuszom, przyznawany w ramach programu Dobry Wolontariat, który sprawdza jakość współpracy organizacji z wolontariuszami.

Brave Festival obywa się we Wrocławiu od 11 lat. Wydarzenia towarzyszące odbywają się także w innych miastach Polski. Jego założeniem jest zapobieganie wypędzaniu ludzi z ich własnej kultury. Występujący w trakcie festiwalu artyści dzielą się swoimi, wierzeniami oraz tradycją, ożywiając je na naszych oczach. Wbrew czasom przedłużają żywot kultury, z której się wywodzą. Z tego powodu twórcy festiwalu nazywają ich odważnymi. Ich odwaga, to także otwartość na to co nowe. Większość, przyjeżdża z najodleglejszych zakątków ziemi. Dla wielu jest to pierwsza wyprawa poza wieś, w której się urodzili. Przyjeżdżają do Wrocławia, który staje się dla ich tradycji zupełnie nowym kontekstem i odważnie, z ogromną otwartością i hojnością obdzielają nas głębokim doświadczeniem swoich korzeni.

Pomysłodawca i dyrektor festiwalu Grzegorz Bral podkreśla, że nie jest to festiwal o dziełach sztuki, ale o sztuce i jej istocie. To festiwal o świecie, który odchodzi w zapomnienie i, jeśli tego procesu nie zatrzymamy, całkiem zniknie.

W ramach Brave Festival odbywa się także projekt Brave Kids oraz Przegląd Filmowy Brave Festival.

Organizatorem Brave Festival jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła”. Cały dochód ze sprzedaży biletów na festiwalowe wydarzenia przekazywany jest na rzecz programów edukacyjnych prowadzonych przez międzynarodową organizację charytatywną ROKPA.