BodyConstitution we Wrocławiu

Jerzego Grotowskiego rozpocznie się wyjątkowe seminarium praktyczne poświęcone fenomenowi ludzkiego ciała. W BodyConstitution wezmą udział wybitni specjaliści z całego świata. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie aktorów i tancerzy, a także filozofów czy fizjoterapeutów. W programie przewidziano m.in. treningi, wykłady, a także pokazy spektakli.

imageProgram BodyConstitution to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, łącząca praktykę i refleksję na temat ludzkiego ciała. BodyConstitution to całoroczna działalność studiów, których celem jest analiza w praktyce wybranych tradycji ruchowych także w treningu aktora i performera. To również platforma umożliwiająca świadomą, spójną i odpowiedzialną pracę z ciałem poprzez stworzenie „słownika” analizy i opisu technik oraz praktyki ruchu. Kulminacją dotychczasowej działalności BodyConstitution będzie majowe seminarium praktyczne, które rozpocznie się czwartek(16maja)potrwadoniedzieli(19maja). Złożą się na nie m.in.: treningiwarsztaty,wykłady,prezentacjepracyspektakli

 

środę(15maja)20.00czwartek(16maja)19.30StudiuNaGrobli(ul.NaGrobli30/32)odbędą się pokazy ciepło przyjętego przez wrocławską publiczność spektaklu Studia Matejka „Awkward Happiness or Everything I Don’t Remember About Meeting You.Przedstawienie ukazuje historię dwóch par, które wyruszają w niełatwą życiową podróż w poszukiwaniu szczęścia. Widz będzie świadkiem konfrontacji czterech punktów widzenia na to, czym jest szczęście i jak je osiągnąć. czwartekpiątek(1617maja)SaliTeatruLaboratorium zaprezentowane zostaną dwa spektakle solowe w wykonaniu aktorek ze Studia Matejka. Przedstawienie Gemy Galiany „The Woman Decomposed” to opowieść o samotnej kobiecie, której psychika rozpada się i odbudowuje wciąż na nowo. „Charmolypi” Alexandry Kazazou natomiast to historia kobiety dążącej do transcendencji. Spektakl „The Woman Decomposed” rozpocznie się o godz. 21.00, zaś „Charmolypi” o 22.00. Miejsca można rezerwować telefonicznie lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 71 34 45 320;biletycenie10donabyciazapośrednictwemsieciBiletinoraz,miarędostępności,godzinęprzedspektaklem.

 

image

W BodyContitution udział weźmie także znany wrocławski terapeuta – PiotrBursiewicz, który specjalizuje się w rehabilitacji polskich reprezentantów wielu dziedzin sportowych, od wielu lat współpracując m.in. z Kadrą Narodową Lekkiej Atletyki. piątek(17maja)godz.18.00opowie on o behawioralnej terapii układu ruchu, podczas którego skupi się na roli, jaką odgrywa świadomość wewnętrzna, oparta na wyobrażeniu i znajomości zjawisk zachodzących we wnętrzu organizmu. Zaś sobotę(18maja)godz.19.00 będzie można wysłuchać wykładu czołowego współczesnego filozofa, nauczyciela i terapeuty metody Feldenkrais – RichardaShustermana. Opowie on o pamięci mięśniowej i jej somatycznych niebezpieczeństwach. Oba spotkania odbędą się SaliTeatruLaboratorium, wstęp wolny.

 

W programie BodyConstitution znalazły się także pokazy filmowe oraz prezentacje prac uczestniczących w projekcie zespołów. Jedną z nich będzie prezentacjapracyStudiaMatejka. W prezentacji pracy Studia Matejka aktorzy podzielą się fragmentami przedstawień, prezentując ćwiczenia i kompozycje, które doprowadziły ich do końcowych działań. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się ich zmaganiom i odkryciom. Pokaz odbędzie się sobotę(18maja)godz.21.00StudiuNaGrobli(ul.NaGrobli30/32). Wstęp wolny. Podczas BodyConstitution zaplanowano także prezentację GrupyJubilo,którawspółpracujeosobamiwykluczonymizeswoichkultur, m.in. z młodzieżą niepełnosprawną fizycznie i umysłowo, polskimi dziećmi pochodzenia romskiego czy rumuńskimi dziećmi pochodzenia romskiego. Zespół kierowany przez image

Daniela Hana dąży do przełamywania tych barier poprzez interwencje artystyczne. Prezentacja Studia Jubilo odbędzie sięniedzielę(19maja)godz.16.00SaliTeatruLaboratorium(Rynek-Ratusz27). Wstęp wolny.