Już od czterech lat

Już od czterech lat młodzi ludzie, którym droga jest spraw misji i lubią dobrze spędzać swój wakacyjny czas rezerwują pierwszy weekend lipca na radosne spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem podczas Misyjnego Święta Młodych.

Czytaj więcej…

Rok 2012 powoli zbliża się do półmetka. Już dawno nie byliśmy świadkami tak wielu katastroficznych przepowiedni. Ostatni raz analogiczna sytuacja miała miejsce kilkanaście lat temu – w związku z obawami dotyczącymi nadejścia nowego millenium. Czy i tym razem skończy się tylko na strachu?

Czytaj więcej…

W tych dniach po raz kolejny składamy sobie życzenia. Radość betlejemskiej nocy przepleciona została po raz kolejny ludzką nienawiścią.

Czytaj więcej…

Zderzenie… dwóch odmiennych światopoglądów w najnowszej książce Szymona Hołowni i Marcina Prokopa”

Czytaj więcej…

Obserwując sytuację związaną ze sprawą ks. Bonieckiego, mam wrażenie, że Kościół zajmuje się błahostkami, a to co istotne jakoś umyka.

Czytaj więcej…

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do władz pakistańskich, by zrezygnowały z egzekucji chrześcijanki Asii Bibi, która została skazana na karę śmierci za rzekomą obrazę islamu.

Czytaj więcej…

Wśród wielu tytułów nadawanych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, prób definicji oraz określeń jego pontyfikatu pojawiły się dwa ważne słowa: człowiek modlitwy. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz pytany o sam rdzeń osoby i geniuszu Ojca Świętego stwierdził, że był to po prostu mąż modlitwy i człowiek kontemplacji Boga.

Czytaj więcej…

czyli jak św. Roch i jego przyjaciel Roszek do raju wchodzili

Czytaj więcej…

Czekaliśmy na te chwile ponad 6 lat. Kiedy odchodził do domu Ojca, nawet ci, którzy nie podzielają katolickiej wiary, traktowali go jak świętego. 1 maja – to jest dzisiaj – zostanie ogłoszony błogosławionym. Będzie to jedna z najszybszych beatyfikacji w historii nowożytnego Kościoła.

Czytaj więcej…

image„Byłoby mi dużo łatwiej gdyby Bóg do mnie przemówił. Gdyby powiedział cokolwiek. Niechby chociaż zakasłał.” (W.Allen)

Czytaj więcej…

Strona 2 z 4