Instytucie Grotowskiego

W Instytucie Grotowskiego od początku lutego trwa przegląd małych form teatralnych „Monosytuacje”. W ramach cyklu publiczność ma okazję zobaczyć zarówno docenione już spektakle, jak i premiery. W czwartek (14 lutego) czeka nas kolejny premierowy pokaz – będzie to przedstawienie teatru fizycznego w wykonaniu aktorów Studia Matejka.

To wyjątkowa okazja zarówno dla miłośników teatru, jak i amatorów pracy z ciałem oraz głosem. W Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu trwają nabory na wyjątkowe warsztaty. Warto się pospieszyć, liczba miejsc jest bowiem ograniczona!

Już w najbliższą sobotę (9 lutego) odbędzie się pokaz pracy w ramach projektu „Dynamika metamorfozy”, prowadzonego od maja 2012 roku w Instytucie Grotowskiego. Prezentacja odbędzie się w Studiu Na Grobli.

Trzy spektakle solowe w wykonaniu aktorów ze Studia Matejka otworzą wyjątkowy cykl teatralny „Monosytuacje”, który rozpocznie się w najbliższy piątek we Wrocławiu. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć bardzo różnorodne gatunki teatralne – od klasycznych monodramów, po teatr tańca i spektakle multimedialne. Przegląd potrwa do połowy marca.

Prapremierami spektakli „Charmolypi” oraz „The Woman Decomposed” w piątek (1 lutego) rozpocznie się w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu cykl małych form teatralnych „Monosytuacje”. Potrwa on do połowy marca. Widzowie będą mogli zobaczyć 10 spektakli, w tym legendarny monodram „Moskwa–Pietuszki” w wykonaniu Jacka Zawadzkiego.

Jeszcze niedawno we Wrocławiu gościli najwięksi mistrzowie światowego teatru w ramach festiwalu „Świat miejscem prawdy”. W nowym roku miłośników teatru czekają również wspaniałe wydarzenia. Już w styczniu w Instytucie Grotowskiego odbędą się spotkania i wykład na temat „Hamleta” oraz Stanisława Wyspiańskiego.

Już w najbliższy weekend we Wrocławiu odbędzie się pokaz słynnej „Miłości po łotewsku” Alvisa Hermanisa. Spektakl zakończy trwający od trzech miesięcy festiwal teatralny „Świat miejscem prawdy” Sezon Mistrzów. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w sobotę i niedzielę o 19.00 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Jeden najwybitniejszych współczesnych reżyserów europejskich po raz kolejny zawita do Polski. Jeden z najbardziej wyczekiwanych spektakli Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Świat miejscem prawdy” już w przyszły weekend we Wrocławiu. „Miłość po łotewsku” Alvisa Hermanisa zaprezentowana zostanie 15 i 16 grudnia w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

24 listopada, w łódzkiej Wytwórni odbyła się II edycja Rymoliryktanda autorstwa Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W tym roku
z dwoma dyktandami zmierzyło się ponad 300 osób i podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem nikomu nie udało się rozwiązać dyktanda bezbłędnie. Nagrodę Rymoliryklaura i 10 000 zł zdobył Michał Gniazdowski.

Festiwal teatralny „Świat miejscem prawdy” to nie tylko spektakle, koncerty, i warsztaty, lecz także wystawy. Już w czwartek otwarcie kolejnej, która jest wynikiem eksperymentu. Przedstawione zostaną na niej fragmenty rzeczywistości zarejestrowane przez aparat otworkowy oraz kamerę termowizyjną.