Google uruchamia

Google uruchamia usługę Street View dla Polski. Od dziś, dzięki panoramicznym zdjęciom, internauci z całego świata mają możliwość oglądania z perspektywy przechodnia atrakcyjnych turystycznie miejsc Polski oraz ulic głównych miast, bezpośrednio na Mapach Google.

Różnice kulturowe i zwyczajowe między poszczególnymi krajami są widoczne także w zwyczajach towarzyszących obrzędom zaślubin.

lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Co piąte dziecko pada ofiarą przemocy w szkole, a 12% z nich doświadcza cyberprzemocy. O tych problemach opowiadają nastolatki w filmach „Szkolni tyrani” i „W szponach sieci”, których pokaz przedpremierowy odbędzie się 17 stycznia. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów Fundacji Dzieci Niczyje.

Wydawnictwo Znak wznowiło właśnie serię opowiadań Oskara Emmanuela-Shmidta. Otwiera ją ekranizowany niegdyś „Oskar i Pani Róża”. Na temat tej niezwykłej książki wypowiadają się gimnazjaliści: Marysia Horowska i Michał Voss.

W zakończonych właśnie eliminacjach do konkursu Miss Kosmetyczek 2012, wyłoniono 10 finalistek. 8. stycznia wezmą one udział w uroczystej Gali w Hotelu Sheraton, na której wręczony zostanie tytuł najpiękniejszej.

Moda jest słowem, które jest bardzo bliskie sercu każdej kobiety. Bez względu na podziały społeczne, gospodarcze i geograficzne, wszystkie kobiety łączy jeden, wspólny wątek: moda!

Wśród osób, które pragną podróżować samolotem jest także wielu niepełnosprawnych. Choć jak wiadomo, podróżowanie to, nie należy do najłatwiejszych. Dlatego ważne jest aby każdy niepełnosprawny poznał kilka zasad, które należy spełnić.

Język polski czy matematyka – to podstawa. Ale plan zajęć warto uzupełnić także o lekcję ekologii. O to musi jednak zadbać nowoczesny rodzic, który od najmłodszych lat powinien udzielać takich lekcji swojemu dziecku.

Rozpoczęła się druga edycja programu praktyk, uruchomiona przez wrocławską spółkę MIS S.A. dla maturzystów Elektronicznych Zakładów Naukowych. Dla firmy to inwestycja w specjalistyczne kadry, a dla uczniów – drogowskaz przy wyborze zawodu.