Fritz i Alice

Fritz i Alice nie mogą bez siebie żyć. Ze sobą tym bardziej.

Jak się ma powaga książek Dostojewskiego, kiedy skompresuje się je do plików komputerowych? Co by powiedział na to ten wybitny autor

Jest jeszcze kilka miejsc na fantastyczny wyjazd studyjny do Ziemi Świętej i Jordanii, w najpiękniejszym dla tego regionu czasie. Na początku kwietnia, na Bliskim Wschodzie mamy przepiękną wiosnę, jest ciepło i słonecznie, ale jeszcze nie ma upałów. Takie miejsca jak Jerozolima, Petra…, ukażą się naszym oczom w pełnej krasie słonecznych promieni.

Ten, kto nie ma dobrego podejścia do kobiet, nie zostanie nigdy wielkim szefem kuchni. Kiedy Delphine pierwszy raz odwiedziła Escoffiera w jego kuchni, zrozumiała, co mają na myśli ludzie, którzy mówią, że jest prawdziwym artystą. „Białe trufle” Nicole Mary Kelby to symfonia smaków i paryskiej miłości zaklęta w książce. Poniżej fragmenty książki i autorska receptura…

Już za kilka dni „Mikołajki”, a niespełna miesiąc dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia. W poszukiwaniu prezentów, warto zajrzeć na półki z książkami. Jak to zwykle bywa, przedświąteczny czas obfituje w premiery. Nie inaczej ma się sytuacja w zaprzyjaźnionym z nami Znak’u.

Osoby, które myślą o oszczzaniu chcą przede wszystkim pomnożyć posiadane przez siebie pieniądze, trudno zatem dziwić się, że oprocentowanie lokat bankowych często nie wydaje się im szczególnie atrakcyjne. Owszem, zgadzają się z tym, że lokaty nie należą do inwestycji tak ryzykownych, jak choćby gra na giełdzie, niejednokrotnie pytają się jednak o to, czy zyski płynące z nich muszą być tak małe.

Już 4 października premiera „Najnowszych przygód Mikołajka wydanych przez Znak. Bohaterowie znani z książek Goscinnego i Sempego wracają w kolejnych odsłonach.

Trzy lata temu w Warszawie pojawił się CosmoGolem. Ten przyjazny olbrzym został stworzony dla dzieci, aby stać na straży ich praw. Z okazji jego urodzin, w niedzielę 16 września na Polu Mokotowskim, odbędzie się piknik edukacyjny, na którym dzieci oraz ich opiekunowie dowiedzą się więcej o prawach przysługujących najmłodszym. Piknik organizuje Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje oraz firmę Polkomtel.

Cukiernictwo – zawód równie słodki, co przyjemny. Wypieki takie jak ciasta i drożdżówki są tylko nielicznymi wyrobami cukierników. Ich największą dumą są torty. Te niezwykłe ciasta wypiekane okolicznościowo mają swoją długa tradycję.

Czerwona herbata jest napojem wyjątkowo popularnym ze względu na chwalone przez wielu właściwości prozdrowotne i odchudzające. Oprócz znajomości efektów jej spożywania, warto wiedzieć również jak powstają liście na ten napar oraz co decyduje o ich wyjątkowych właściwościach.