Duet CocoRosie

Duet CocoRosie zagra 28 lipca 2012 r. we wrocławskim Arsenale w trakcie 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (19-29 lipca). Artystki wystąpią z projektem „We Are On Fire”, a na scenie towarzyszyć im będą Rajasthan Roots – grupa muzyków z Indii oraz beatboxer Tez. Koncert CocoRosie to tylko przedsmak muzycznej odsłony festiwalu. W ciągu 11 dni klub festiwalowy stanie się swoistym „ARSENAŁEM DŹWIĘKU”, prezentującym najciekawsze projekty muzyczne ostatnich lat, zarówno polskie jak i zagraniczne.

Między 11 a 14 maja Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu wypełni się indyjskim duchem teatru, tańca i walki.

27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, wystartowała angielska wersja wortalu grotowski.net. Teraz szczegółowa i specjalistyczna wiedza na temat teatru i sztuk widowiskowych będzie łatwo dostępna także dla jej zagranicznych czytelników

Jest to zbiór kilku niedługich opowiadań o życiu, miłości i śmierci.

Znamy już laureatów konkursu na Najlepszą Książkę Roku 2011 „Pióro Fredry”.

2 grudnia swoją premierę ma długo zapowiadany, komiksowy teledysk L.U.C-a, wrocławskiego artysty i performera, nominowanego m.in. do nagrody za najlepszy wideoklip na tegorocznym festiwalu Plus Camerimage. Najnowszy klip pt. „Kosmostumostów – geneza” z gościnnym udziałem Trzeciego Wymiaru to wyjątkowe jak na polskie warunki połączenie grafiki i ilustracji z nowoczesnymi technikami animacji.

W sobotę, 19 listopada, w warszawskiej Fabryce Trzciny odbyło się Rymoliryktando, czyli ogólnopolskie dyktando, którego autorem i inicjatorem był Łukasz L.U.C Rostkowski. Z dyktandem czytanym na żywo przez artystę na miejscu imprezy zmierzyło się ok. 300 osób. Oprócz tego każdy kto popołudniu słuchał Program 1 Polskiego Radia lub oglądał TVN24 i podjął próbę napisania dyktanda może obecnie sprawdzić wyniki na stronie wydarzenia www.rymoliryktando.pl. Nagrodę – RYMOLIRYLAURA – zdobył Jan Chwalewski, zdobywca tytułu Mistrza Polskiej Ortografii 2009.

Teledysk do utworu  zatytułowanego „7 Przebudzenie” zrealizowany przez samego artystę wraz wrocławską grupę filmową Endorfina, jako jedna z dwóch polskich produkcji w swojej kategorii został nominowany do nagrody głównej w Konkursie Wideoklipów na Festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy.

„Ile waży słowo oraz jak się warzy słowo” – tego oraz wielu innych ciekawych rzeczy będą mogli dowiedzieć się uczestnicy Rymoliryktanda. Ma ono na celu promowanie wartości danego słowa, a także udowodnienie, że obcowanie z językiem może być wyjątkową przygodą. Inicjatorem zaplanowanego na 19 listopada wydarzenia jest polski artysta, performer i tekściarz Łukasz L.U.C Rostkowski.

Nakładem wydawnictwa Znak ukazał się właśnie Traktat o szczęściu Jeana d’Ormessona. Książkę tę we Francji sprzedano w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy.