Czy zastanawiamy się

Jaki jest? Czy zastanawiamy się, jak wygląda świat widziany oczami innych? Co tak naprawdę widzą najbliższe nam osoby? Skąd to pytanie? Z głębi serca człowieka, dla którego życie to nie tylko podróż szybką koleją. To diament do oszlifowania, który czeka, by go dostrzec, docenić, przebić się przez powłokę nic nie wartej skalnej skorupy, którą zafundowały nam przeszłe dni.To nie takie proste. Diament jest cenny, ale ważne by nie zwariować, kiedy się go znajdzie. Można wpaść w pułapkę samozachwytu i oślepnąć na widzenie tego, co w życiu najważniejsze.

SAMOTNOŚĆ nie jest chorobą” — czytamy w książce In Search of Intimacy. „Samotność to zdrowe uczucie (…), naturalny sygnał, że brakuje nam towarzystwa”. I jak głód pobudza nas do przyjmowania pożywnego pokarmu, tak samotność powinna nas pobudzać do szukania wartościowych przyjaciół.
Ale jak zauważa Yael, młoda kobieta z Francji, „niektórzy unikają wszelkich kontaktów z innymi”. Jednak izolowanie się, bez względu na przyczynę, nie rozwiązuje problemu. Co gorsza, tylko potęguje samotność. Najpierw musimy więc przyznać, że potrzebujemy przyjaciół, a potem zacząć działać.

Kraj, który zdecydowanie kultywuje jednostce to na pewno Stany Zjednoczone.

No powiedz wreszcie, skąd ty bierzesz w sobie tyle optymizmu??? Takie pytania czasem słyszę, kiedy mówię, albo piszę coś optymistycznego, z przekonaniem, z wiarą w powodzenie. Skąd ja to mogę brać?

W dzisiejszym świecie dzieci zaczynają coraz wcześniej dojrzewać – już u ośmiolatek można zaobserwować pierwsze objawy wchodzenia w okres pokwitania.

Więcej artykułów…

  1. Na miejsca gotowi wzwyż!
  2. Z kim się zadajesz?
  3. Jak z nią walczyć
  4. Trądzik