Czy porcelanowa filiżanka

Pięć lat temu zmarł Jan Paweł II. Wówczas powiedzieć można – naród płakał. Dziś? Emocje minęły. A co pozostało?

Czy porcelanowa filiżanka może uratować życie? Brzmi niewiarygodnie, a jednak nie jest to tylko wymysł XXI-wiecznych speców od marketingu i reklamy…

Pralka – sprzęt, który można znaleźć obecnie w każdym domu. Oszczędza nam czas, zużycie wody i energię – tą z sieci i tą naszą. Jest to stosunkowo nowy wynalazek, jak więc ludzie mogli żyć bez niej wcześniej?

Vodianova urodziła się i dorastała w Niżnym Nowgorodzie. W wieku 11 lat zaczęła pomagać swojej mamie, która handlowała owocami i warzywami na straganie. Zaczęła uczęszczać do szkoły modelek.

Wyobraźmy sobie, że jest koniec XIX wieku. Do użycia weszła już żarówka, telefon, a w USA właśnie pojawiła się coca-cola. Od dłuższego czasu zabić można karabinem maszynowym. Nastało „nowe”. W te realia los rzucił, bohaterów naszej opowieści, Gottlieba Daimler, Karla Benz i Emila Jellinek.

Od dawien dawna produkowano złote i srebrne monety, ponieważ tym metalom, jako najtrwalszym i najrzadziej występującym człowiek nadawał największą wartość.

Czym są komiksy? Czy tylko obrazkową historią czy może kryją w sobie coś bardzo szczególnego? Co mają w sobie takiego że wielu z nas tak bardzo je kochało i na pewno będzie jeszcze długo kochać?

Porcelana to jeden z tych materiałów ceramicznych, które po dziś dzień są szeroko wykorzystywane w niemal niezmienionej formie.

Myśleliście kiedyś, co by było, gdyby nie powstało koło? Jak wyglądałby świat? Wydaje mi się, że to niemożliwe, że tak potrzebny wynalazek musiał, prędzej czy później powstać. Cieszmy się zatem tym, co dziś mamy… Zapraszam na mały przegląd historii motoryzacji.

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że Holandia słynie z wiatraków. Można nawet powiedzieć, że wiatraki są czymś w rodzaju symbolu Niderlandów, dowieść tego można w bardzo prosty sposób, wystarczy wyjść na pierwszą lepsza ulicę, dowolnego polskiego miasta i zapytać: z czym Pani/Panu kojarzy się Holandia?