Czasami zdarza

Czasami zdarza mi się czytać komentarze internautów dotyczące spraw codziennych, wiadomości które znaleźć można na informacyjnych portalach internetowych. Zadziwia w nich ilość jadu, który wyrzucają z siebie frustraci komentujący te informacje i artykuły. Ilość ludzi sfrustrowanych zawsze gwałtownie rośnie w trakcie kampanii wyborczej.

Dane kontaktowe, prywatne zdjęcia, informacje o pracy, rodzinie i przyjaciołach. Jeżeli korzystasz z Facebooka, to istnieje prawdopodobieństwo, że dzielisz się tymi danymi z osobami, spoza kręgu Twoich znajomych. Na szczęście są sposoby, dzięki którym możesz chronić swoją prywatność na Facebooku.

Codziennie rodzi się w Polsce około dziesięciu dzieci z wadą serca. W większości przypadków mają szanse na normalne dzieciństwo. Na czym polegają wrodzone wady serca u dzieci, jakie są ich przyczyny oraz metody leczenia? Gdzie możemy szukać wsparcia i jakiego rodzaju pomocy możemy się spodziewać? Na te pytania odpowiadają: profesor Bohdan Maruszewski,Kierowni Kliniki Kardiochirurgii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Beata Kulesza, Prezes Zarządu Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej.

Papierosy elektroniczne są coraz bardziej widoczne na ulicach polskich miast. Niestety korzystają z nich coraz młodsi ludzie. Brakuje odpowiednich regulacji prawnych mogących ułatwić kontrolę nad sprzedażą tego typu urządzeń. Czy e-papieros to produkt dla każdego?

Każdego dnia do internetu trafiają tysiące zdjęć dzieci. Wszystkie wyjątkowe, bo dokumentujące pierwszą kąpiel, pierwsze wakacje na plaży albo śmieszną minę dziecka.  Do publikowania zdjęć swoich dzieci nago lub w bieliźnie przyznaje się co czwarty rodzic dziecka do 10 roku życia. Publikujący je rodzice zazwyczaj nie zastanawiają się, ani do kogo mogą trafić te zdjęcia, ani co będzie się z nimi później działo.

Młodzi, wykształceni, znający języki obce, ale bez pracy. Mówią o nich „pokolenie straconych”. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Czy winna jest ciężka sytuacja gospodarcza czy też samo podejście młodych osób do życia?

(cd. felietonu „Polacy w Irlandii”)

A zatem…jak ? Samolotem !!! .  Rozdaliśmy lub sprzedaliśmy nasz cały dobytek włącznie z trzy- pokojowym mieszkaniem i rozliczyliśmy się bankami. To co nam zostało spakowaliśmy w pięć kartonów i kurierem wysłaliśmy do Irlandii. Rzeczy podręczne mieliśmy w bagażach do samolotu. I tak uzbrojeni w bilety w jedną stronę ( byliśmy zdesperowani ) udaliśmy się na lotnisko Lublinek w Łodzi, skąd miał się odbyć się lot do Dublina.

Książka Rory Carroll „Chavez” jest wyśmienitym obrazem władzy. Mimo, iż opowiada o postaci z innego kontynentu, znakomicie pokazuje znane nam mechanizmy.

Wg Wikipedii, „Sprawiedliwy Handel” (Fair Trade) – to międzynarodowy ruch konsumentóworganizacji pozarządowychfirm importerskich i handlowych oraz spółdzielni drobnych producentów w krajach Trzeciego Świata itp., mający na celu pomoc w rozwoju dla drobnych wytwórców (rolników,rzemieślników) Trzeciego Świata, posługując się metodami wypracowanymi przez biznes, tworząc niezależny system handlowy o zasięgu globalnym. Jest to zarazem jeden z nurtów ekonomii społecznej, której naczelną zasadą jest uznanie, iż człowiek jest ważniejszy od zysku.

Nazywam się Maciej Wysocki. Urodziłem się i do dwudziestego roku życia, z małymi przerwami, mieszkałem w Mieroszowie (jestem święcie przekonany, że są na tym padole łez ludzie, którzy pamiętają moją skromną osobę :).I chociaż minęło już trzydzieści lat, kiedy opuściłem swoje rodzinne strony, gdzieś tam w serduchu na dnie nadal jestem mieroszowianinem.