BRAVE KIDS

Już po raz czwarty w ramach międzynarodowego programu BRAVE KIDS (25 czerwca – 14 lipca) dzieci z najdalszych zakątków globu odwiedzą Polskę, by uczestniczyć we wspólnych warsztatach artystycznych. Tradycyjnie organizatorzy poszukują domów mogących ugościć młodych obcokrajowców.

„Nasze rozstania” to książka lekka, bardzo przyjemna w czytaniu, a jednocześnie zawierająca głębszą treść. Nie jest to z pewnością banalna powieść o miłości, w której jesteśmy pewni szczęśliwego zakończenia.

5 kwietnia ukazał się singiel ze wspólnego albumu L.U.C & Motion Trio, zaskakującej i niespotykanej dotąd kooperacji muzycznej, będącej fuzją dźwięków akordeonu z nowymi brzmieniami. Wraz z premierą  utworu z gościnnym udziałem Buki rusza akcja tworzenia wspólnego wideoklipu, w którym znajdą się filmy nakręcone przez fanów.

W Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci – prezent od Narodowego Centrum Kultury

W Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu trwa nabór na wyjątkowe warsztaty dla aktorów i reżyserów. Zajęcia poprowadzą Raúl Iaiza i Dawid Żakowski. Warsztaty odbędą się w maju, jednak warto zastanowić się nad nimi już teraz, ponieważ termin zgłoszeń upływa 5 kwietnia.

Lata 80-te to dla jednych szczyt kiczu i tandety a dla innych najwspanialszy okres w ich życiu, wręcz „Złote Lata”. Dlaczego? To właśnie w latach 80 narodziły się i ukształtowały takie style muzyczne jak NEW ROMANTIC, SYNTH POP, ELECTRO, ITALO DISCO, EURO DISCO, NEW BEAT, HOUSE, TECHNO.

„Proroczy” komediodramat o uciekającym papieżu. Film „Habemus Papam – mamy papieża” nie jest już opowieścią szaloną i nieprawdopodobną…

„Kto dziś pamięta o rzezi Ormian” – te słowa wypowiedziane przez Adolfa Hitlera towarzyszyły drugiej edycji VoicEncounters, która odbyła się w listopadzie 2012 roku w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu. TematLudobójstwa Ormian z 1915 roku i przekazywania ginącej tradycji eksterminowanego narodu zostanie podjęty ponownie przez Teatr ZAR podczas warszawskiego festiwalu Gorzkie Żale. Stolicę odwiedzą artyści oraz znawcy historii i kultury ormiańskiej z całego świata.

Już w środę (13 marca) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie podczas festiwalu Gorzkie Żale, który rozpoczął się w miniony czwartek w Warszawie. W ramach cyklu „Polski Faust” o godz. 18.00 odbędzie się wykład performatywny, podczas którego odczytane zostaną fragmenty dramatu „Samuel Zborowski” Słowackiego. Po wykładzie rozpocznie się dyskusja na temat Fausta i Mefista polskiego romantyzmu z udziałem wybitnych teatrologów.

W najbliższy weekend Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu będzie miejscem pełnym wyjątkowych teatralnych wydarzeń. Już w najbliższy piątek w Sali Kinowej (22 lutego) odbędzie się wykład poświęcony Konstantemu Stanisławskiemu, który poprowadzi prof. Juliusz Tyszka. W Sali Teatru Laboratorium zaprezentowany zostanie natomiast pokaz pracy Aleksandry Kugacz „Wyjścia”.