Ameryki Południowej

Peru jest państwem w zachodniej części Ameryki Południowej, leżące nad Oceanem Spokojnym. Państwo te swoją nazwę zawdzięcza prawdopodobnie słowu „biru – rzeka”. Choć istnieje jak zawsze i druga ewentualność etymologii tego słowa, głosząca iż pochodzi ona od imienia indiańskiego wodza – Beru.

Za nami kanonizacja dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Ostatnia okazja do papa-show. Nareszcie.

Superglina z filmu Paula Verhoevena to spełnienie marzeń o współpracy człowieka i najnowszej technologii. Czy wizja sprzed 27 lat stała się prawdziwa? Przekonaj się, że i ty możesz być prawdziwym RoboCopem.

Początek roku to najlepszy moment na wyszukanie propozycji letniego wyjazdu, w naprawdę promocyjnej cenie. Coraz więcej turystów korzysta z tej możliwości danej przez biura podróży i kupuje wycieczki z tzw. oferty first minute. Czy to się rzeczywiście opłaca i na co należy zwrócić uwagę?

Skąpiec.pl przygotował kolejny raport specjalny, badający preferencje zakupowe polskich internautów. Tym razem publikacja została w całości poświęcona tematowi tabletów. Statystyki Skąpiec.pl z ostatniego kwartału 2013 roku wskazują, że internautów, którzy planowali zakup nowego tabletu, najbardziej interesowała wielkość ekranu tego urządzenia.

Na pewno nie jedna osoba z Was próbowała kiedyś whisky. Jednym smak tego trunku podchodzi od razu, a innych odrzuca. W tej kwestii ważne jest to, że bardzo często nie da się podejść do picia whisky za pierwszym razem. Niektórzy twierdzą, że nauka picia whisky, to lata spędzone na degustacji.

Czas na podróż do Paryża! Myślę, że nie ma nic przesadzonego w stwierdzeniu, że Paryż to miasto niezwykłe. Jak dla mnie rzeczywiście robi wrażenie i z chęcią wrócę tam w przyszłości. Co prawda moje podróże zazwyczaj są tylko kilkudniowe, ale nie zmienia to faktu, że odwiedzane przez mnie miasta chłonę jak tylko się da.

Niby wszyscy wiedzą, kiedy jest Boże Narodzenie. Nie przeszkadza to nam robić prezentów na ostatnią chwilę. Prezentujemy zatem prezentowy last minute wydawnictwa Znak. Nie tylko dla dzieci… I nie tylko na Święta…

Chyba każdy z nas nosi w sobie pewną idealną wizję Bożego Narodzenia, dziwnie bliską tej z reklam kawy: elegancko ubrana rodzina wręczająca sobie wytworne prezenty, czyste, roześmiane dzieci, nieskazitelne, lecz ciepłe wnętrza.

W tym roku aż 46 procent Polaków kupi prezent w Internecie. Jeśli należysz do tej grupy i nie masz jeszcze prezentu, poznaj trzy sposoby na to, aby w tej świątecznej gorączce nie dać się oszukać i otrzymać prezent w oczekiwanym terminie.